Dlaczego boimy się realizować marzenia?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2018 17:00
Jak wskazują badania Instytutu Gallupa, większość ludzi w chwili śmierci najbardziej żałuje tego, że nie pozwolili sobie na takie życie, o jakim marzyli. Dlaczego nie robili tego, co naprawdę kochali?
Audio
  • Chcesz być szczęśliwy? Realizuj się w swoich pasjach! (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pexels/Pixabay

Jak zweryfikować swoje życiowe wybory? Co zrobić, kiedy nie widać owoców swojej pracy i nie ma czasu na realizację pasji? - Łatwo jest połączyć wykonywanie wielu projektów jeśli każdy z nich wynika z twoich pasji - mówił coach i trener w efektywności w osiąganiu celów Krzysztof Bazyl.

- Im szybciej zdamy sobie sprawę, że powinniśmy być bohaterami swojego życia, tym szybciej zaczniemy dokonywać wyborów, które umożliwią nam osiąganie celów - przekonywał.

Jak zmienić myślenie? Czy radykalna przebudowa życia sprawi, że będzięmy szczęśliwi? Czego słuchać: głosu rozsądku, czy intuicji? O spełnianiu marzeń, pasjach i o tym, w jaki sposób blokuje nas własna psychika i przyzwyczajenia rozmawialiśmy w czwartek po godz. 20.00. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi: Kuba Jamrozek

Gość: Krzysztof Bazyl (mentor, konsultant i trener, podróżnik, fotografik i miłośnik Tatr Wysokich)

Data emisji: 5.07.2018

Godzina emisji: 20.08

ac

Czytaj także

Psychologia ubioru. Jesteśmy tym, co nosimy?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 11:00
Wiązanie apaszki na szyi może być przejawem trudności w nawiązywaniu kontaktów, a noszenie dużego zegarka - oznaką konfliktowego charakteru. Czy to, jakie stroje wybieramy jest odzwierciedleniem naszego charakteru? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brak umiejętności skupienia - "codzienność wielu pootwieranych procesów"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 13:00
Cal Newport to autor książki "Deep Work", poświęconej budowaniu stanu skupionej pracy. Pracy głębokiej przeciwstawia pracę płytką, czyli coś, co można łatwo powtórzyć. Dlaczego warto trenować pamięć i jakie efekty można osiągnąć dzieki takim ćwiczeniom?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stres i presja w pracy - bodziec do działania czy kłoda pod nogi?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 14:47
- Nadmierna długość trwania stresu i pewien stopień niedostymulowania w pracy powodują dystres, czyli stres negatywny. Na szczęście granica między nim, a eustresem, czyli mobilizają, nie jest tak cienka, łatwą ją rozpoznać - mówiła dr Anna Kieszkowska-Grudny, psychoterapeutka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alternatywne metody wychowania - czy są skuteczne?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 11:44
Dzieci wychowywane bezstresowo często są nieprzygotowane do radzenia sobie z trudnościami i wyzwaniami, które spotkają na swojej drodze - alarmują eksperci.
rozwiń zwiń