X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stres na studiach - uczelnia może pomóc

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 09:03
Studenci borykają się z wieloma problemami psychologicznymi, które czasem zakłócają rytm nauki. Dziś Uniwersytet Warszawski wyciąga do nich pomocną dłoń tworząc Centrum Pomocy Psychologicznej przy Wydziale Psychologii  UW. 
Audio
  • Czym jest Centrum Pomocy Psychologicznej UW i z jakimi problemami borykają się dziś studenci (Strefa Prywatna/Czwórka)
Ustawa 2.0 wprowadza szereg ważnych zmian w wyższych uczelniach. Zdjęcie ilustracyjne
Ustawa 2.0 wprowadza szereg ważnych zmian w wyższych uczelniach. Zdjęcie ilustracyjneFoto: AN NGUYEN/Shutterstock.com

Niska samoocena, obawy przed odrzuceniem, trudności w byciu w grupie, poczucie odmienności, depresja, nerwice, zaburzenia odżywiania, problemy seksualne, trudne relacje w rodzinie – to najczęstsze ze zgłaszanych studenckich problemów, które utrudniają normalne funkcjonowanie.

Naszym marzeniem jest, żeby ten ośrodek tak się rozrósł, by można było udzielać pomocy wszelkim uczelniom w Polsce prof. Dominika Maison

- Dwa lata temu, zebraliśmy się za tworzenie ogólnouczelnianej jednostki zainicjowanej i obsługiwanej przez Wydział Psychologii - mówi prof. Dominika Maison, psycholog, Dziekan Wydziału Psychologii UW. - Centrum Pomocy Psychologicznej to ogólnouczelniana jednostka. Tam są terapeuci i osoby przeszkolone do udzielania pomocy, które służą wszystkim wydziałom. Szansa, że studenci spotkają w Centrum swojego wykładowcę jest niewielka - dodaje. 

Z pomocy psychologicznej mogą skorzystać nie tylko studenci, ale i wszyscy pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego, wykładowcy i pion administracyjny. Centrum oferuje dyżur telefoniczny, zapisy przez internet, a każdy zainteresowany może skorzystać z porady psychologicznej 3 razy w semestrze. 

Jedną z naszych misji jest by pokazać, że po pomoc może przyjść każdy, nie trzeba się tego wstydzić prof. Dominika Maison

- Studiowanie nie ma być mordęgą, ma być przyjemnością - podkreśla dr Szymon Chrząstowski. - Zwykle, gdy się idzie na studia to idzie się z dużym zapałem, poznaje się nowe rzeczy. Studenci jednak czasem tracą radość ze studiowania z różnych powodów. My pracujemy by tę radość odzyskać - dodaje.  

Czy w dzisiejszych czasach stresu na uczelniach jest więcej? Czy studiowanie było kiedyś łatwiejsze? Jak pracownicy Centrum wykorzystują Skype'a? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: prof. Dominika Maison (psycholog, Dziekan Wydziału Psychologii UW) i dr Szymon Chrząstowski (psycholog, psychoterapeuta, kierownik Centrum Pomocy Psychologicznej przy Wydziale Psychologii UW)

Data emisji: 4.10.2018

Godzina emisji: 20.08

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Student w wielkim mieście. Jak nie zginąć?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 10:00
Przed rozpoczęciem roku akademickiego warto dowiedzieć się, jakie atrakcje oferuje nam miasto, do którego planujemy wyjechać na studia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erasmus w stolicy Andaluzji. "Tu kulturę reguluje temperatura"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 16:00
Mateusz Brzozowski podczas swoich studiów w Sewilli uczył się, smakował, jeździł na nartach i surfował. W "Dajesz radę" opowiedział, jak dostał się do tego studenckiego raju.
rozwiń zwiń