X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Starość, przemijanie, śmierć. Jak wytłumaczyć to dziecku?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 14:43
- Choroba, starość, śmierć to bardzo delikatne tematy, dlatego ważna jest współpraca, włączanie dzieci i osób starszych do działań i rozmów na ważne tematy - mówi Maria Adamiec.
Audio
  • W jaki sposób mówić najmłodszym o przemijaniu, starości i sprawach ostatecznych (Strefa Prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ De Visu

kobieta kawa rozmowa 1200
Dlaczego żyjemy historiami innych?

A jak przekonuje Agnieszka Świątek, dzieci powinny być świadome tego, co dzieje się z ich dziadkami i czym jest przemijanie. - Ten przekaz trzeba dostosować do wieku dziecka - tłumaczyła rozmówczyni Jakuba Jamrozka. Tytułowa niezapominajka z książki Agnieszki Świętek jest ulubionym kwiatem babci i wnuczki, a zarazem symbolem postępującej starości i choroby Alzheimera, która powoli zabiera pamięć głównej bohaterce. To także pretekst do refleksji i rozmowy o upływającym czasie, roli babci czy dziadka oraz ich miejscu w życiu wnuków i rodziny.

Jeśli pomyślimy sobie, że co czwarta osoba, którą mijamy na ulicy, za 20 lat będzie miała lat 60 lub więcej, zadamy sobie pytanie: kiedy, jak nie teraz, mamy o tym rozmawiać z naszymi dziećmi Marta Adamiec

W audycji rozmawialiśmy więc o tym, że przemijanie jest nieodzowną częścią życia oraz, że warto o nim rozmawiać również z najmłodszymi. O przyjaźni międzypokoleniowej i o tym, że starość może wiązać się z utratą pamięci, a czasem z innymi zmianami, co pozwala spojrzeć na babcię czy dziadka z innej perspektywy. Jak nie robić ze starości i choroby tematu tabu, a także jak przemijanie tłumaczyć dziecku i dlaczego warto to robić w każdym wieku? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Agnieszka Świętek (autorka "Niezapominajki"), Marią Adamiec (Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę", koordynatorką konkursu "Seniorzy w akcji" i tutorką projektów międzypokoleniowych)

Data emisji: 31.10.2018

Godzina emisji: 20.07

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Terapia uzależnień. Tożsamość i relacja to słowa klucze

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 11:00
- W profilaktyce uzależnień chodzi o to, żeby było coraz mniej powodów po sięganie po różne substancje i zachowania. Młodym ludziom trzeba zaoferować coś, co będzie bardziej atrakcyjne - mówił w Czwórce Robert Banasiewicz, pedagog, specjalista terapii uzależnień, prowadzący Dom Terapeutyczny Rehab w Pustnikach.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemoc wobec dzieci. Istnieje ciche przyzwolenie?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 18:55
Z badań przeprowadzonych w 2017 roku przez Rzecznika Praw Dziecka wynika, że ponad połowa Polaków akceptuje kary cielesne jako metodę wychowawczą. - Przemoc wobec dzieci może przybierać różne formy, nie tylko tradycyjnego "klapsa" - mówi Agnieszka Machnowska, psychoterapeutka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alternatywne metody wychowania - czy są skuteczne?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 11:44
Dzieci wychowywane bezstresowo często są nieprzygotowane do radzenia sobie z trudnościami i wyzwaniami, które spotkają na swojej drodze - alarmują eksperci.
rozwiń zwiń