X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Terapia uzależnień. Tożsamość i relacja to słowa klucze

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 11:00
- W profilaktyce uzależnień chodzi o to, żeby było coraz mniej powodów po sięganie po różne substancje i zachowania. Młodym ludziom trzeba zaoferować coś, co będzie bardziej atrakcyjne - mówił w Czwórce Robert Banasiewicz, pedagog, specjalista terapii uzależnień, prowadzący Dom Terapeutyczny Rehab w Pustnikach.  
Audio
  • Robert Banasiewicz o profilaktyce i terapii uzależnień (Strefa Prywatna/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: igorstevanovic/Shutterstock.com

Robert Banasiewicz W profilaktyce uzależnień chodzi o to, czy się lubię, jak mi jest w relacji, czy mam do siebie szacunek, czy robię w życiu rzeczy, które zasługują na moje uznanie. To wszystko stanowi o naszej tożsamości

- Jeśli poszłoby się do szkoły, żeby powiedzieć młodym ludziom, że narkotyki są złe to nie nawiąże się z nimi relacji. Oni wiedzą, że to jest złe. Nie wiedzą jednak rzeczy najważniejszych, co czują, jak emocje wyrażać i jak się zachowywać - tłumaczył Robert Banasiewicz.

Jak przekonywał w rozmowie z Jakubem Jamrozkiem, uzależnieniu od substancji i kompulsywnych zachowań nie ulega każdy. - Wszyscy jednak uzależniamy się od złego myślenia o sobie. O wiele szybciej myślimy o sobie źle niż dobrze. Można nawet powiedzieć, że złe mówienie na swój temat jest w naszym społeczeństwie dobrze widziane - wyjaśniał.

Dlaczego nauka okazywania emocji i rozładowywania agresji są kluczowe w leczeniu uzależnień wśród młodych ludzi? Jak do nich dotrzeć? Jakie zupełnie nowe uzależnienia zagrażają dziś młodzieży? Więcej o tym w nagraniu audycji.

Robert Banasiewicz W Pustnikach organizuję konferencję, która przyszła mi do głowy dzięki współpracy z pedagogami z różnych małych miejscowości na Mazurach. Chcę rzucić światło na to, jak ważna jest ich dobra praca wykonywana w małych ojczyznach

W "Strefie Prywatnej" mówiliśmy też o odbywającej się 10 czerwca 2017 roku w Pustnikach konferencji - "Jak wychowywać mądrze i bezpiecznie? Potrzeby i trendy wychowawcze". Ponadto Jakub Janiszewski opowiadał o stworzonym przez niego projekcie "Bezpieczne i ekologiczne wakacje".

Specjalista terapii uzależnień Robert Banasewicz w Czwórce/fot. Czwórka Specjalista terapii uzależnień Robert Banasiewicz w Czwórce/fot. Czwórka

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Goście: Robert Banasiewicz (pedagog, specjalista terapii uzależnień, prowadzacy Dom Terapeutyczny Rehab w Pustnikach), Jakub Janiszewski (autor projektu "Bezpieczne i ekologiczne wakacje")

Data emisji: 5.06.2017

Godzina emisji: 20.05

jsz/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ojciec, który okazuje uczucia - nowy podział ról w rodzinie?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 12:18
Stereotypowy ojciec zajmuje się w domu naprawą gniazdek, nie wie, gdzie jest herbata i nie orientuje się, do której klasy chodzą jego dzieci. A zaangażowany?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Współczesny etos męskości. Jak go odkryć?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 11:30
W "Strefie Prywatnej" o kondycji współczesnych mężczyzn rozmawiamy z Jackiem Masłowskim, psychoterapeutą, coachem, filozofem, prezesem Fundacji Masculinum i współautorem książki "Czasem czuły, czasem barbarzyńca".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak budować charakter dziecka? "Wychowaniem bliskości"

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 10:40
- Ani stresowe, ani bezstresowe wychowanie nie zadziałało. Teraz jest nowa metoda, która polega na tym, by być blisko z dzieckiem i starać się zrozumieć jego emocje, ale też pamiętać o konsekwencji i dyscyplinie - wyjaśnia Sylwia Sitkowska z Przystani Psychologicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zajęcie na trzy etaty. Jak zostać Rodzicem SOS?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 16:20
- Wioski Dziecięce SOS na świecie działają już 60 lat, a w Polsce od ponad 30. Pomagamy dzieciom, które z różnych powodów nie mogą się wychowywać w rodzinie biologicznej - tłumaczyła w rozmowie z Dominiką Klimek Katarzyna Trocińska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.      
rozwiń zwiń