ReStart kariery. Jak to zrobić?  

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 15:26
Czasy "pewnego zatrudnienia" minęły i to, czego potrzebujemy dzisiaj na rynku pracy, to m.in. umiejętność "bycia gotowym na zmianę" oraz świadomość własnej "przewagi konkurencyjnej".
Audio
  • Jak stworzyć swój plan działania i zmienić swoje życie zawodowe na takie, którego rzeczywiście chcemy? (Strefa Prywatna)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Ważne, by dążyć do takiego modelu pracy i miejsca zatrudnienia, które będą odzwierciedlać nasze pragnienia, dążenia i przynosić satysfakcję Patrycja Załuska

- Żyjemy w takich czasach: zmienności, niepewności i niestabilności, w środowisku bardzo zmiennym. Jako potencjalni pracownicy narażeni jesteśmy na zmiany - mówiła ekspertka. Jak podkreślała, zmiany zawodowe są konieczne nie tylko, gdy wylądujemy na przysłowiowym bruku, ale nierzadko w obrębie jednej firmy. - Wynikają z naszych potrzeb; etapu życia, wieku, albo z presji otoczenia - tłumaczyła Patrycja Załuska. - Inaczej myślimy na początku naszej ścieżki zawodowej, wówczas jesteśmy bardziej skorzy do podejmowania nowych wyzwań, nie wiążemy się z pracodawcą. W okolicach 30. roku życia to się zmienia.

ZOBACZ TAKŻE Milenialsi - kim są i do czego dążą w życiu? >>>

Na rynku pracy potrzebni są dziś ludzie zaangażowani, dobrze znający środowisko firmy, nie tylko lojalni i kreatywni Patrycja Załuska

Jak tłumaczyła model, w którym wiążemy się z jedną firmą i trwamy w niej 20 lat, albo dłużej, odchodzi do lamusa. Okazuje się, że pracę zmieniamy nawet do 16 razy w ciągu zawodowego życia. Czy zmiana kompetencji zawsze musi być bolesna? Jak podejść do czekających nas zmian, by stały się dającym satysfakcję wyzwaniem, a nie smutną koniecznością? Z czym wiąże się długotrwały brak satysfakcji zawodowej? i Jak analizować nasze predyspozycje, by właściwie je zdefiniować? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Patrycja Załuska (autorka książki "reStart kariery", ekonomistka, doradca, założycielka i prezes Fundacji StartGO)

Data emisji: 21.05.2019

Godzina emisji: 20.09

kd/ac

Czytaj także

Starszy, młodszy - kto sprawdzi się lepiej w pracy?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 09:40
Według brytyjskich badaczy pracownicy, którzy pracują w zespole zróżnicowanym wiekowo, są o około 10 proc. bardziej zadowoleni z pracy niż osoby pracujące jedynie w grupie osób w swoim wieku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak pracuje groomer? "Fryzjer i przyjaciel zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 14:00
- Czeszemy psy, kąpiemy z użyciem specjalnych kosmetyków, obcinamy pazurki, trymujemy, strzyżemy sierść. Czasem pracujemy też nad zachowaniem nie tylko psa, ale i klienta - mówiła Karolina Mroczek, groomerka.
rozwiń zwiń