Jak pracuje groomer? "Fryzjer i przyjaciel zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 14:00
- Czeszemy psy, kąpiemy z użyciem specjalnych kosmetyków, obcinamy pazurki, trymujemy, strzyżemy sierść. Czasem pracujemy też nad zachowaniem nie tylko psa, ale i klienta - mówiła Karolina Mroczek, groomerka.
Audio
  • Jak wygląda praca groomera i kto może nim zostać? (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Anna Berdnik/Shutterstock

buldog francuski 1200.jpg
Psy brachycefaliczne. Jak się nimi opiekować?

Do tego dochodzi m.in. mycie psich ząbków, dzięki czemu nie mają potem kamienia nazębnego. Profesja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. - To jednak ciężka praca, fizycznie a w salonach jest zawsze dużo sierści, co nie pozostaje obojętne dla naszego zdrowia. Czasem też przychodzą do nas zwierzęta agresywne, albo szczególnie lękliwe - tłumaczyła. Jak mówiła, jeśli chcemy otworzyć własny salon, warto znaleźć miejsce nieopodal parku, albo gabinetu weterynaryjnego. - Tam, gdzie na spacery ze swoimi pupilami wychodzą "psiarze". Jeśli do tego uda nam się zdobyć serce sąsiadów, wieść szybko się rozniesie - polecała. - Ulotki i odpowiednie działania w internecie oczywiście także nam pomogą. 

Zazwyczaj rozmawiam ze zwierzętami podczas wizyt. Opowiadam im, co będę robiła, mówię nawet o pogodzie, próbuję do nich dotrzeć. Wówczas - mam nadzieję - mniej się stresują widząc np. suszarkę Karolina Mroczek

W salonie groomerskim znajduje się stół, wanna, kosmetyki, maszynka i nożyczki. To podstawowe wyposażenie. A czym jest w zawodowym slangu "szubienica"? I dlaczego w zawodzie groomera najlepiej pracuje się w parach? Co trzeba zrobić i jakie kwalifikacje należy mieć, by założyć w Polsce salon groomerski? Dlaczego otwierając taką działalność warto mieć… własnego psa i dlaczego każdy groomer powinien być także dobrym behawiorystą? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Data emisji: 11.10.2018

Godzina emisji: 14.15

kd/ac

Czytaj także

Jak pomagać bezdomnym kotom jesienią i zimą?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 14:00
Spotkać je można na ulicach, w parkach i na śmietnikach i w piwnicach. Tylko w Warszawie, jak przekonywała Iwona Kłucińska-Petchl, jest ok 29 tys. bezdomnych kotów. W jaki sposób każdy z nas może im pomóc?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirtualny "zły pies" nauczy cię właściwych reakcji?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 14:24
Naukowcy z University of Liverpool opracowali koncepcję symulatora wirtualnej rzeczywistości, dzięki któremu ludzie mogą wchodzić w interakcję z psem wykazującym oznaki agresji, w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Zwierząt. Jak możesz pomóc?  

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 13:33
W latach 1970-2012 światowa populacja zwierząt zmniejszyła się o ponad połowę, wynika z raportu WWF - Jeśli będziemy eksploatować planetę w takim tempie, w ciągu dwóch lat zmniejszy się do 75 proc. - tłumaczy Katarzyna Karpa-Świderek z Fundacji.
rozwiń zwiń