"Tramwaj zwany pożądaniem" na ulicach 15 polskich miast. Wsiądź po wiedzę

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 17:26
Codziennie kilka osób w Polsce zaraża się HIV. Większość nie ma o tym pojęcia. To do nich skierowana jest 8. odsłona kampanii organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland.
Audio
  • „Tramwaj zwany pożądaniem” po raz ósmy na ulicach. Jak dużo wiesz o HIV i AIDS? (Strefa prywatna/Czwórka)
6. odsłona akcji Tramwaj zwany pożądaniem. Na zdjęciu uczestniczki akcji
6. odsłona akcji "Tramwaj zwany pożądaniem". Na zdjęciu uczestniczki akcjiFoto: PAP/Maciej Kulczyński

- Tramwaj to imprezowy pojazd, który w tym roku pojawił się w aż piętnastu uniwersyteckich miastach w Polsce. W ramach akcji zapraszaliśmy studentów i ludzi młodych do zapoznania się informacjami na temat zagrożeń związanych z infekcjami przenoszonymi drogą płciową, a szczególności HIV - mówili goście Kuby Jamrozka. 

- Zwykle wybieramy trasy, na których jest najwięcej klubów i łączymy się z imprezami typu Juwenalia, bo chcemy docierać do jak największej liczby studentów. Choć zazwyczaj naszym głównym środkiem komunikacji jest tramwaj to korzystamy także ze specjalnie oznakowanych autobusów, a w Szczecinie pływaliśmy także łódką - opisywały koordynatorki. Co mogliśmy znaleźć w środku? - Przede wszystkim masę edukatorów. W Warszawie było ich aż dwudziestu. Z każdym z nich można było porozmawiać, zasięgnąć fachowej wiedzy - wyjaśniały.

Na jakie tematy można porozmawiać z ekspertami współpracującymi z projektem? Ile mitów na temat HIV i AIDS funkcjonuje do tej pory? Z jak dużą skalą zakażonych mamy do czynienia w Polsce? O tym w rozmowie z koordynatorkami projektu. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Goście: Katarzyna Rylewicz, Karolina Mikołap (koordynatorki Ogólnopolskiego Projektu "Tramwaj zwany pożądaniem")

Data emisji: 10.06.2019

Godzina emisji: 20.09

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skąd u młodych ludzi bierze się autoagresja?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 11:21
- Miałam to nieszczęście, że trafiłam do gimnazjum w okresie, kiedy na samookaleczenia panowała moda. Teraz z perspektywy czasu wiem, że w większości przypadków była to próba zwrócenia na siebie uwagi - mówiła Alicja, podopieczna Ośrodka Terapeutycznego Revenu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stres - jest z nami od dziecka. Jak go pokonać?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 09:00
- Stres jest zupełnie naturalnym elementem naszego życia. Jeśli podchodzimy do czegoś nowego, to musimy zawsze być troszeczkę zestresowani, ponieważ jest to warunek mobilizacji - mówi Joanna Godecka, terapeutka. Kiedy więc jest niepotrzebny i jak sobie z nim radzić? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Milenialsi. Kim są i do czego dążą w życiu?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 12:30
Są roszczeniowi, niecierpliwi i szybko się nudzą. Taka jest powszechna opinia o "milenialsach". - Z moich obserwacji wynika, że to pokolenie wyróżnia przede wszystkim stosunek do pracy. Dla nich jest to środek do osiągnięcia celu, jakim jest jakościowe życie - wyjaśnia psycholog Kazimierz Żurek. 
rozwiń zwiń