X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fenomen fajnego faceta XXI wieku. Kim są mbwiw i hojna?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 13:35
Książka Krystyny Romanowskiej i Wojciecha Kruczyńskiego to wywiad rzeka w formie obyczajowej noweli. Opowiada o współczsenych mężczyznach, paradoksalnie nosi tytuł "Mężczyzna bez winy i wstydu". 
Audio
  • Krystyna Romanowska opowiada o "mężczyznach bez winy i wstydu" (Czwórka/Strefa prywatna)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ml1413

- Nawiązaliśmy w tytule, dość przewrotnie, do książki Wojciecha Eichelbergera "Kobieta bez winy i wstydu", która się ukazała prawie ćwierć wieku temu, a miała pozwolić kobietom na wyzwolenie, była taką biblią kobiet wyzwolonych - mówi Krystyna Romanowska, dziennikarka. - My naszą książkę "Mężczyzna bez winy i wstydu" nazywamy szczepionką. Pokazujemy w niej "ciemny zaułek feminizmu", niespodziewany skutek uboczny tego, że kobiety stały się wyzwolone i niezależne. Kobietom wmówiono trochę, że nie powinny mieć wobec mężczyzn żadnych oczekiwań - dodaje. 

Mbwiw (czyli mężczyzna bez winy i wstydu) zdaniem współautorki książki, też jest wyzwolony, ale od wartości. Często to może być typ wielkomiejskiego hipstera, dobrze ubrany, budzący zaufanie, a który okazuje się niedojrzały, często nie ma pracy, nie troszczy się o związek, później o dzieci. 

Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyński swoją książkę oparli na obserwacjach z gabinetów psychologicznych. Piszą o panach po 35 roku życia, ale też o tzw. "kobietach hojnych" czy "rozpieszczalni tulipanów". Co mają na myśli? Jak często wyglądają współczesne związki? Jak poradzić sobie z mbwiw? O tym m.in. w rozmowie ze "Strefy Prwatnej". 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Krystyna Romanowska (dziennikarka, współautorka książki "Mężczyzna bez winy i wstydu")

Data emisji: 16.07.2019

Godzina emisji: 20.09

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ojciec - córka. Relacja niezadbana

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 12:56
- Córka od taty potrzebuje autentyczności i bliskości - mówi Magda Frączek, współautorka książki "Ojcowie i córki. Rozmowy o nieidealnej miłości". - Ojciec powinien dać córce m.in. silne męskie ramię, ale też kruche męskie serce - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Udane życie seksualne opiera się na poczuciu humoru

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 13:50
- O seksie najlepiej rozmawiać ze sobą w łóżku, kiedy naprawdę jesteśmy blisko siebie. I z humorem, bo to ważna część tej sfery naszego życia - przekonuje Ewa Wąsikowska-Tomczyńska.
rozwiń zwiń