X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdy miłość staje się nałogiem. Jak się z niej wyleczyć?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 14:34
Według Robin Norwood, amerykańskiej psychoterapeutki, autorki książki "Kobiety, które kochają za bardzo" - istnieje moment w związku, kiedy warto pomyśleć o rozstaniu. Pojawia się wtedy, gdy partnerów nic już nie łączy, a sama miłość staje się nałogiem.
Audio
  • Toksyczne relacje. Jak je rozpoznać? (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Roman Samborskyi/Shutterstock.com

- Kochać za bardzo to znaczy nie dawać drugiej osobie przestrzeni. Takie zaborcze zachowanie zazwyczaj pojawia się u osób skrzywdzonych, które starają się zawładnąć tymi, z kim tworzą związek - mówiła Bianca-Beata Kotoro, psychoseksuolog z Uniwersytetu SWPS.

- Całą swoją uwagę skupiają na partnerze tkwiąc w mylnym przekonaniu, że dzięki temu ten, lub ta od niej nie odejdzie. To uzależnienie, które nie ma nic wspólnego z pozytywnym uczuciem, które nazywamy miłością - tłumaczyła.

Dlaczego wchodzimy w toksyczne związki? Jak rozpoznać niezdrowe relacje? Jak z nich wyjść i odzyskać poczucie własnej wartości? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Kamila Dębczak

Gość: Bianca-Beata Kotoro, psychoseksuolog z Uniwersytetu SWPS.

Data emisji: 19.02.2019

Godzina emisji: 20.08

ac

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koniec miłości. Czy można temu zapobiec?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 09:00
Eksperci dowodzą, że statystycznie aż 70 proc. związków rozpada się już w ciągu pierwszych dwóch lat znajomości. - Główną przyczyną jest tu brak rozmów - mówi Dorota Minta, psycholożka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Średniowieczne małżeństwa z miłości i dla interesów

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 11:58
- O małżeństwach ludzi z niższych warstw społecznych we wczesnym średniowieczu wiemy niewiele - mówi dr Grzegorz Pac. - Jesteśmy w stanie powiedzieć więcej o związkach władców czy arystokracji - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oksytocyna - hormon miłości

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 14:26
- Miłość to fenomen, który pozostawia bardzo wiele do wyjaśnienia, mimo że znamy wiele hormonów z nią związanych - mówi dr Magdalena Babiszewska. - Do aspektów biologicznych dochodzą te psychologiczne czy społeczne - dodaje. 
rozwiń zwiń