Spotkania towarzyskie. Jak ewoluowały przez lata?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 21:49
Dla pokolenia naszych dziadków i rodziców zapraszanie się do domów było czymś oczywistym. Wspólnie świętowano imieniny, święta, uroczystości rodzinne. Dziś spotkania towarzyskie wyglądają zupełnie inaczej. Co się zmieniło?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Yulia Grigoryeva / Shutterstock.com

Co takiego się stało, że pokolenie milenialsów czyli osób urodzonych w latach 80. i 90. XX wieku, ma inny styl życia i chętniej spotyka się w knajpach, kawiarniach czy przestrzeni miast, strzegąc intymności swoich domów? O tym porozmawiamy z dr Pauliną Pustułką, socjolożką i kierowniczką Centrum Badawczego Młodzi w Centrum LAB Uniwersytetu SWPS.

***

Na audycję "Strefa Prywatna" zapraszamy we wtorek (30.06) o godz. 20.05. - poprowadzi ją Jakub Jamrozek

Zobacz więcej na temat: Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń