O skokach spadochronowych w psychologii człowieka

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 19:30
Boisz się, to skacz - twierdzą niektórzy terapeuci. Podobno skoki spadochronowe pozwalają ujarzmić lęk wysokości oraz brak decyzyjności w zadaniu.
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/Sky Antonio

Posłuchaj
shutterstock De Visu stres strach panika 1200.jpg
Czego się boimy? Choroby, śmierci i zmian klimatu

Jakie emocje towarzysza profesjonalnym skoczkom spadochronowym. Czy po wykonaniu kilkuset skoków nadal czują przypływ adrenaliny, dopaminowego kopa i euforię? Co z początkującymi? Czy skok ze spadochronem, na przykład w tandemie to dobry sposób na przełamanie leków i własnych barier? Czy łatwo jest pokonać strach przed skokiem?

Sprawdź też:

Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć z Dawidem Gołębiem, instruktorem ze szkoły spadochronowej "Skoczek" oraz z osobami, które zdecydowały się na swój pierwszy skok w życiu.

***

Na audycję z cyklu "Strefa prywatna" w poniedziałek (02.08) o 20.05 zaprasza Weronika Puszkar.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia

Czytaj także

Maxime Rovère : każdy z nas ma swojego wewnętrznego idiotę

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 12:40
Maxime Rovère wydał właśnie książkę "Co zrobić z idiotami? I samemu nie wyjść na idiotę". - Walka z idiotami powinna zacząć się w nas samych. Zamiast na siłę zmieniać innych ludzi, zmieńmy nasz sposób myślenia - mówił pisarz i filozof w Czwórce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odwaga i samoakceptacja - tak Polacy definiują pewność siebie

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 18:30
Pewność siebie to stan, w którym czujemy się dobrze sami ze sobą, znamy poczucie własnej wartości i posiadanych kompetencji, akceptujemy siebie i wierzymy we własne możliwości. 
rozwiń zwiń