Jak wyglądają zaręczyny w XXI wieku?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2022 14:25
Szalone oświadczyny w samolocie, na koncercie czy w domowym zaciszu? Każda inspiracja jest dobra, ale pod warunkiem, że pomysł będzie zgodny z charakterem wybranki/wybranka.
Zaręczyny to jeden z najważniejszych momentów w życiu.
Zaręczyny to jeden z najważniejszych momentów w życiu.Foto: shutterstock/ Studio Romantic
Zaręczyny to jeden z najważniejszych dni w życiu. Chcemy więc, żeby ten moment był wyjątkowy i niezapomniany. Często o nim marzymy, wyobrażamy sobie scenerię, w której chcemy, by to wydarzenie miało miejsce. Jedni pragną by odbyły się w miejscu ważnym dla pary, inni stawiają na romantyczne widoki, a kolejni na szalone wyzwania. Data zaręczyn dla jednych nie ma znaczenia, ważne by był to "ten" moment, inni stawiają na dzień urodzin wybranki czy datę poznania. Nie ma jednej recepty na ten wyjątkowy dzień. 
W naszej tradycji przyjęte jest, że to mężczyzna oświadcza się kobiecie. Klęka na kolano i wręcza pierścionek, który jest symbolem zaręczyn. Kiedyś starający się o rękę dziewczyny młodzieniec prosił jeszcze o zgodę jej ojca, jako głowę rodzinny. Dziś zdarza się jednak, że to kobiety biorą sprawy w swoje ręce i oświadczają się swoim partnerom.

Jak wyglądają zaręczyny w  XXI wieku? Czy młodzi przywiązują do nich wagę? Czy wypada by kobieta oświadczała się mężczyźnie? Jak stworzyć idealny scenariusz na ten wyjątkowy dzień? Naszym gościem będzie Adela Parchimowicz - asystentka zaręczyn, czyli osoba towarzysząca tym, którzy chcą się oświadczyć, ale nie do końca wiedzą, jak się do tego zabrać, jak spełnić wyobrażenia swego wybranka. Okazuje się, że mniej pewnym siebie osobom trzeba trochę pomóc, otworzyć ich na to wydarzenie. Wlać w nich trochę nadziei w to, że to się naprawdę uda i to właśnie robi asystent zaręczyn. 

***

Na "Strefę Prywatną" - w czwartek (21.07) o godz. 20.05 - zaprasza  Jakub Jamrozek.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka miłość
Czytaj także

Jak znaleźć prawdziwą miłość w sieci? "Obiecuj mniej, dawaj więcej"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 15:26
- Mamy dziś bardzo wielu singli i nie wszyscy są nimi z wyboru. Ciężko jest dziś znaleźć miłość, choćby z powodu pandemii. Relacje zrobiły się bardziej wirtualne. Jednak da się rozpocząć trwałą i udaną relację w sieci i przenieść ją do prawdziwego świata - przekonywała psychoterapeutka Joanna Godecka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Szwedzka sztuka kochania" - jak mówić o miłości i relacjach?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2022 17:45
- Myślę, że w Polakach jest ogromna potrzeba dyskusji - o miłości, relacjach, także o erotyce - jaką prowadzę z moimi bohaterami - mówi w Czwórce Katarzyna Tubylewicz, autorka książki "Szwedzka sztuka kochania".
rozwiń zwiń