Miłość platoniczna. Jak się z niej wyleczyć?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 14:38
Wiosna to czas zauroczeń, fascynacji, zakochań... nie zawsze szczęśliwych. Bywa bowiem, że uczucie nie jest odwzajemnione albo obdarzona nim osoba o niczym nie wie.
Audio
  • Miłość platoniczna. Jak się z niej wyleczyć? (Strefa prywatna/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Charlie's/shutterstock.com

shutterstock wstyd 1200.jpg
Jak poradzić sobie z nieśmiałością?

Takie platoniczne zauroczenia szczególnie często zdarzają się w okresie dorastania, choć mogą przytrafić się również w dorosłym życiu. Trudno się z nich wyleczyć. W cięższych przypadkach mogą doprowadzić nawet do depresji. Jak poradzić sobie z niechcianym uczuciem, z nieodwzajemnioną miłością?

Jak podkreśliła gość audycji "Strefa prywatna" psycholog, socjolog, trenerka umiejętności osobistych Iwona Firmanty, musimy pamiętać o tym, że ta druga osoba ma prawo nas odrzucić. - Nie da się zmusić kogoś do tego, by nas pokochał - zwróciła uwagę.

- Tak samo my mamy prawo odrzucić kogoś, kto może być nawet fantastycznym człowiekiem, ale jeżeli go nie "czujemy" musimy mu dać możliwość, by sobie poszedł wolno. Tuż za rogiem może czekać ktoś, kto będzie dla niego odpowiedni - wskazała.

Walczyć czy odpuścić? Która decyzja jest trudniejsza do podjęcia? Co zrobić, gdy złamane serce ciągle daje o sobie znać? Takie pytanie zadała przechodniom Kaja Zemła. Jakie pojawiły się odpowiedzi? A jakie rozwiązanie jest najlepsze zdaniem gościa Czwórki? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Iwona Firmanty (psycholog, socjolog, trenerka umiejętności osobistych)

Data emisji: 9.04.2018

Godzina emisji: 20.08

kk/kd

Czytaj także

Przebaczanie - po co właściwie to robimy?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 12:30
Przebaczyć to znaczy uwolnić drugiego człowieka od winy. Czy przebaczenie nie jest równoznaczne z pobłażaniem i komu tak naprawdę jest to potrzebne - nam czy osobie, której wybaczamy?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Męskość? "Mierzy się ją od głowy do stóp"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 11:00
- Największym organem seksualnym zarówno u kobiet, jak i mężczyzn jest mózg. Niestety ta wiedza nie jest powszechna, bo nadal pokutuje przekonanie, że tak naprawdę liczy się rozmiar - mówi seksuolog i psychoterapeuta Andrzej Gryżewski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rodzinna układanka. Jak się dogadać?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 11:00
- Są różne rodziny: takie, które są źródłem siły, radości, satysfakcji i takie, które są źródłem cierpienia. Najwięcej chyba jest takich, w których zachodzą obie te okoliczności - wyjaśniał prof. Bogdan de Barbaro, gość "Strefy prywatnej".
rozwiń zwiń