Tanie podróżowanie. Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 16:06
Jak zaoszczędzić podczas wakacji? Autostop zamiast samolotu, namiot zamiast hotelu - to nie wszystkie możliwości. - W podróżowaniu najczęściej najdroższe są noclegi, przejazdy, ale także bilety wstępu do muzeów, czy teatrów - tłumaczyła w Czwórce Marzena Filipczak.
Audio
  • Jak podróżować tanio, a jednocześnie zwiedzić jak najwięcej ciekawych miejsc? (Dajesz radę/Czwórka)
jak przekonywała ekspertka Czwórki Marzena Filipczak, to właśnie dzięki chęci oszczędzania przeżywamy podczas podróży najwięcej przygód
jak przekonywała ekspertka Czwórki Marzena Filipczak, to właśnie dzięki chęci oszczędzania przeżywamy podczas podróży najwięcej przygódFoto: Glow Images/East News

- Warto wiedzieć, że dużo tanich linii lata na przykład do krajów skandynawskich, a - wbrew obiegowej opinii - to miejsca najtańsze do podróżowania. Rzeczy, które są tam najfajniejsze - czyli fiordy, wodospady - mamy przecież za darmo - mówiła Filipczak i dodała, że rozstawienie namiotu na jedną noc też z reguły nic nie kosztuje.

W rozmowie z Czwórką ekspertka tłumaczyła, w które kierunki Europy lepiej wybrać się stopem, a dokąd - własnym samochodem. Mówiła także o… jachtostopach i o tym, czy warto zwiedzać świat drogą morską. Opowiadała też, gdzie najlepiej szukać zniżek na przejazdy i przeloty, a także jak wyłapywać okazje na produkty żywieniowe w zachodnich supermarketach.

W programie rozmawialiśmy również m.in. z Tomaszem Jakimiukiem, który - mając 250 złotych w kieszeni - dotarł aż do Meksyku i sprawdziliśmy, jak podróżując - zarabiać.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Marzena Filipczak (podróżniczka)

Data emisji: 14.06.2016

Godzina emisji: 12.00

kd/mc


Czytaj także

Wyprawa przez Rosję. "Moskwa i reszta kraju to dwa różne światy"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 17:28
To była spontaniczna wyprawa. Chcieli zobaczyć Bajkał, więc zebrali grupę znajomych i… złapali stopa do Rosji. Podróżowali przez niemal pół roku, a dziś, po powrocie, planują już kolejne wyprawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Królewskie wakacje z duchami przodków

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2015 12:30
Zamki i pałace otwierają się na turystów. - Przekształcanie zabytkowych miejsc w hotele to rozwojowa tendencja, bo ludzie lubią takie atrakcje - przekonuje dziennikarz Krzysztof Kaniewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ladakh. Miejsce, w którym będziesz mile widziany

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 17:27
W zachodniej części Himalajów, po indyjskiej stronie gór leży tzw. Mały Tybet. Choć dotarcie tam nie jest proste, zdaniem podróżnika Tomasza Tułaka, warto podjąć wyzwanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjątkowa trasa na lato? Odwiedź Pomorze i Opolszczyznę!

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2016 14:16
Cztery niesamowite miejsca - Malbork, Frombork, Kluczbork i Lębork. Na pierwszy rzut oka nic nie łączy tych miast, ale czy na pewno?
rozwiń zwiń