Pogotowie karnawałowe. Wyglądaj kwitnąco na balu

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 16:20
Czas karnawałowych imprez i studniówek potrwa jeszcze długo, dlatego w Czwórce podpowiadamy, jak przygotować się na wielkie wyjście i wyglądać oszałamiająco przez całą noc. A porad na temat utrzymywania piękna naszej skóry udziela dermatolożka Olga Glińska.
Audio
  • Jak zadbać o skórę w karnawale? (Dajesz radę/Czwórka)
Jak być królową każdego karnawałowego balu?
Jak być królową każdego karnawałowego balu?Foto: pixabay.com/jill111/domena publiczna

Odkryte plecy, dekolt, dłonie, twarz i włosy... przygotowań jest sporo, a czasu zwykle mamy niewiele. Jak poprawić wygląd szybko? - Trzeba to robić z głową. Przede wszystkim trzeba się dobrze wysypiać i nawadniać organizm - radzi Olga Glińska. - Są też pewne delikatne zabiegi, które pomogą. Na odwodnioną skórę, na przykład, szybkie efekty daje krótka mezoterapia - dodaje specjalistka.

Posłuchaj także:
zima śnieg dziewczyna 1200.jpg
Domowa krioterapia. Jak leczy nas zimno?

Niektóre proste zabiegi możemy też wykonywać w domu, jednak zawsze należy pamiętać o mogących wystąpić reakcjach alergicznych. Na przykład po delikatnym peelingu pod prysznicem dobrze jest skórę natłuścić, gdyż - jak tłumaczy zaproszona przez Czwórkę ekspertka - pierwsze pięć minut po wyjściu z wody, tak zwane złote pięć minut, jest najlepsze na nałożenie olejku lub kremu.

A jak najlepiej przed balem zadbać o twarz, dlaczego nie należy zasypiać w pełnym makijażu, czemu perfumy warto stosować nie na skórę, lecz na włosy i jakie alergiczne reakcje mogą powodować farby - tego dowiecie się z nagrania rozmowy.     

***

Tytuł audycji: "Dajesz radę"

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Olga Glińska (dermatolożka z Kliniki Pro Dermis)

Data emisji: 17.01.2017

Godzina emisji: 14.08

jsz/mz

Czytaj także

Farbowanie włosów. Jak na głowie zaszaleć z głową?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 13:30
W karnawale kobiety chętniej eksperymentują z fryzurami i kolorem włosów. - Farbowanie to nic innego jak reakcja chemiczna, którą musimy przeprowadzić na swojej głowie - tłumaczy fryzjerka i chemiczka Justyna Jabłonka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie wyrzucaj chleba, tylko go odśwież!

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 11:30
W tradycyjnych polskich domach chleba nigdy się nie wyrzucało. Zawsze znalazły się sposoby na odświeżenie czerstwego pieczywa. Jaki jest najskuteczniejszy? W Czwórce rad na ten temat udzielał Dziadek Leszek z Dancingu Międzypokoleniowego.
rozwiń zwiń