X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fizjoterapia po hiszpańsku. Jedź i... ucz się

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 16:00
Tym razem w "Dajesz radę" zachęcamy Was do odbycia erasmusowych praktyk w Hiszpanii. O swoich doświadczeniach zdobytych w trakcie pobytu w Murcji, w południowo-wschodniej części Półwyspu Iberyjskiego, opowiadają studenci fizjoterapii z Olsztyna, bracia bliźniacy Damian i Daniel Gościniak.
Audio
  • Jak studiuje się fizjoterapię w Hiszpanii? (Dajesz radę/Czwórka)
Czym się różnią praktyki fizjoterapii w Hiszpanii od tych w Polsce? (zdjęcie ilustracyjne)
Czym się różnią praktyki fizjoterapii w Hiszpanii od tych w Polsce? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: MilanMarkovic78/Shutterstock.com

- Do Hiszpanii pojechaliśmy z grupą znajomych. Pierwsze wrażenie to było prawdziwe "wow", chociaż na początku mieliśmy pewne problemy z mieszkaniem - wspomina Daniel Gościniak, który razem z bratem w Murcji odbywał praktyki fizjoterapii w tamtejszym regionalnym szpitalu. Ich przebieg nadzorowali mentorzy, którzy nie tylko przekazywali studentom praktyczne umiejętności i doświadczenie, ale także pomagali w kontakcie z pacjentami. - Większość hiszpańskich pacjentów reagowała bardzo dobrze i szukała z nami kontaktu, pomimo językowych barier. Zdarzały się jednak osoby, które nie chciały, żebyśmy do nich podchodzili. Wtedy niezwykle pomocni byli mentorzy - opowiada Damian Gościniak.

Nauka fizjoterapii w Hiszpanii jest nieco inna niż w Polsce - przede wszystkim od początku stawia się nacisk na spersonalizowane podejście do pacjenta. W rozmowie z Katarzyną Kornet zaproszeni praktykanci opowiadają, jak ich doświadczenia zdobyte na Półwyspie Iberyjskim można by przenieść na polski grunt. A co z odbytych praktyk najbardziej zapadło im w pamięć? - Niezapomnianym doświadczeniem była praca na oddziale dziecięcym - opowiada Damian Gościniak.

A jak wygląda w Murcji studenckie życie nocne? Jakich zwyczajów na przywitanie trzeba się tam nauczyć? Ile czasu zajmują praktyki, a ile go zostaje "dla siebie"? Oraz jak poradzić sobie z hiszpańskimi upałami? Między innymi tego dowiecie się słuchając nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Goście: Damian i Daniel Gościniak (studenci fizjoterapii Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego)

Data emisji: 15.02.2017

Godzina emisji: 14.08

jsz/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Studia w Danii - ekologia i współpraca z biznesem

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 10:00
Duńscy studenci jeżdżą na rowerach i segregują śmieci. Podczas zajęć ściśle współpracują z firmami i przygotowują dla nich biznesplany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studiując w Faro znajdziesz coś dla siebie

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 15:56
Tak, jak zrobiła to studentka programu Erasmus Ula Czumaj. W "Dajesz radę" opowiedziała Kasi Kornet o swojej portugalskiej przygodzie. Komu poleca studiowanie na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studiuj w kraju skrzatów i świętego Mikołaja

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 12:30
- Przez cały semestr słońce wstaje dopiero o 10 rano, a zachodzi już po czterech godzinach. Mimo to za studiami w Finladii naprawdę można się stęsknić - przekonuje Gabriela Golińska - stypendystka Erasmusa w fińskim mieście Vasa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia w fińskim Jyväskylä. "Cisza i natura"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 15:20
Studia w Finlandii to doświadczenie całkiem odmienne od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. - Na "dzień dobry" usłyszeliśmy od Polaka, który wracał do domu, że życzy nam miłego życia w lesie. Co to oznacza, dowiedzieliśmy się, kiedy dotarliśmy do Jyväskylä - wspomina Małgorzata Kasperska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia na barce lub rowerze? Tylko w Holandii!

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 16:00
W Holandii studenci jeżdżą głównie na rowerach, niektórzy uprawiają własne ogrody na dachach budynków, a do egzaminów uczą się na barkach pływających po kanałach.
rozwiń zwiń