X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Au pair. "To zajęcie, które pozwala odblokować się"

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 15:30
- Kontakty ze studentami, rodziną, u której mieszkamy, czy nawet z dzieckiem, którym się opiekujemy, zwalniają w głowie językową blokadę. Sprawiają, że stajemy się niezależni i pewni siebie - przekonuje Gabriela Basek, dyrektor programu Cultural Care Au Pair.
Audio
  • Jak zostać au pair i zrealizować swój amerykański sen? (Dajesz radę/Czwórka)
Jak bycie au pair zmienia życie młodego człowieka? O tym m.in. w audycji
Jak bycie "au pair" zmienia życie młodego człowieka? O tym m.in. w audycjiFoto: Yuganov Konstantin/Shutterstock.com

Gabriela Basek Nasz program rozpoczyna się od szkolenia w Nowym Jorku. Kandydaci mają czas, żeby oswoić się z amerykańską rzeczywistością i językiem

Idea "au pair" powstała w Europie i łączy cechy wymiany młodzieży oraz programu zatrudnienia cudzoziemców, przy czym szczególny nacisk położony jest na edukacyjny wymiar tego programu. Jeśli marzycie o wyjeździe na przykład do Ameryki Północnej i przygodzie życia, to być może to pomysł właśnie dla Was - twierdzi rozmówczyni Katarzyny Kornet. - Program Cultural Care Au Pair realizowany jest w USA i trwa minimum 12 miesięcy. Ale nie brakuje osób, które go przedłużają o kolejny rok - u tej samej rodziny goszczącej, albo w zupełnie nowym domu - mówi Basek.

Au pair musi być w wieku od 18 do 26 lat i mieć doświadczenie w opiece nad dziećmi oraz prawo jazdy. - Wymagane są referencje, które poświadczą to, że w przeszłości kandydatka lub kandydat mieli kontakt z dziećmi. Ale mogą one pochodzić także od najbliższej rodziny. Na przykład wtedy, gdy ktoś zajmował się młodszym rodzeństwem - wyjaśnia szefowa programu Cultural Care Au Pair.

Jakie szanse otwiera przed nami czas spędzony za granicą jako au pair? Czy to zajęcie tylko dla dziewczyn? I jak wybierać rodzinę, z którą spędzimy rok życia? To m.in. sprawdzamy w audycji.

Gabriela Basek Au pair przysługuje 1,5 dnia wolnego w tygodniu oraz dwa tygodnie płatnych wakacji. Do tego - w USA - dochodzi 13 miesiąc po zakończeniu programu, kiedy możemy dowolnie podróżować po Stanach Zjednoczonych

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Gość: Gabriela Basek (dyrektor programu Cultural Care Au Pair)

Data emisji: 3.05.2017

Godzina emisji: 14.08

kul/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podróżowanie to przede wszystkim styl życia

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 18:00
- A zawodów do podróży można dopasować bardzo wiele - przekonywała w "Dajesz radę" Felicja Bilska, socjolożka, fotografka, pilotka wycieczek, dziennikarka, no i przede wszystkim podróżniczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Staż w Afryce. Jak pomóc lokalnym społecznościom?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 15:30
Paulina Zając była w Kenii, gdzie współpracowała z młodzieżą zainteresowaną fotografią i filmem. Marcin Wiza zaś spędził trzy miesiące w Ugandzie i uczył tam kobiety w trudnej sytuacji życiowej podstaw informatyki. Jak Czwórkowi goście wspominają staż, który odbyli w ramach programu Polskiej Akcji Humanitarnej GLEN?   
rozwiń zwiń