Au pair. "To zajęcie, które pozwala odblokować się"

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 15:30
- Kontakty ze studentami, rodziną, u której mieszkamy, czy nawet z dzieckiem, którym się opiekujemy, zwalniają w głowie językową blokadę. Sprawiają, że stajemy się niezależni i pewni siebie - przekonuje Gabriela Basek, dyrektor programu Cultural Care Au Pair.
Audio
  • Jak zostać au pair i zrealizować swój amerykański sen? (Dajesz radę/Czwórka)
Jak bycie au pair zmienia życie młodego człowieka? O tym m.in. w audycji
Jak bycie "au pair" zmienia życie młodego człowieka? O tym m.in. w audycjiFoto: Yuganov Konstantin/Shutterstock.com

Gabriela Basek Nasz program rozpoczyna się od szkolenia w Nowym Jorku. Kandydaci mają czas, żeby oswoić się z amerykańską rzeczywistością i językiem

Idea "au pair" powstała w Europie i łączy cechy wymiany młodzieży oraz programu zatrudnienia cudzoziemców, przy czym szczególny nacisk położony jest na edukacyjny wymiar tego programu. Jeśli marzycie o wyjeździe na przykład do Ameryki Północnej i przygodzie życia, to być może to pomysł właśnie dla Was - twierdzi rozmówczyni Katarzyny Kornet. - Program Cultural Care Au Pair realizowany jest w USA i trwa minimum 12 miesięcy. Ale nie brakuje osób, które go przedłużają o kolejny rok - u tej samej rodziny goszczącej, albo w zupełnie nowym domu - mówi Basek.

Au pair musi być w wieku od 18 do 26 lat i mieć doświadczenie w opiece nad dziećmi oraz prawo jazdy. - Wymagane są referencje, które poświadczą to, że w przeszłości kandydatka lub kandydat mieli kontakt z dziećmi. Ale mogą one pochodzić także od najbliższej rodziny. Na przykład wtedy, gdy ktoś zajmował się młodszym rodzeństwem - wyjaśnia szefowa programu Cultural Care Au Pair.

Jakie szanse otwiera przed nami czas spędzony za granicą jako au pair? Czy to zajęcie tylko dla dziewczyn? I jak wybierać rodzinę, z którą spędzimy rok życia? To m.in. sprawdzamy w audycji.

Gabriela Basek Au pair przysługuje 1,5 dnia wolnego w tygodniu oraz dwa tygodnie płatnych wakacji. Do tego - w USA - dochodzi 13 miesiąc po zakończeniu programu, kiedy możemy dowolnie podróżować po Stanach Zjednoczonych

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Gość: Gabriela Basek (dyrektor programu Cultural Care Au Pair)

Data emisji: 3.05.2017

Godzina emisji: 14.08

kul/jsz

Czytaj także

Podróżowanie to przede wszystkim styl życia

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 18:00
- A zawodów do podróży można dopasować bardzo wiele - przekonywała w "Dajesz radę" Felicja Bilska, socjolożka, fotografka, pilotka wycieczek, dziennikarka, no i przede wszystkim podróżniczka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Staż w Afryce. Jak pomóc lokalnym społecznościom?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 15:30
Paulina Zając była w Kenii, gdzie współpracowała z młodzieżą zainteresowaną fotografią i filmem. Marcin Wiza zaś spędził trzy miesiące w Ugandzie i uczył tam kobiety w trudnej sytuacji życiowej podstaw informatyki. Jak Czwórkowi goście wspominają staż, który odbyli w ramach programu Polskiej Akcji Humanitarnej GLEN?   
rozwiń zwiń