X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ogrodnik. Siła w rękach czy fantazja w głowie?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 12:20
W dzisiejszych czasach to bardzo pożądany zawód. Tym razem podpowiadamy, co zrobić, żeby zostać ogrodnikiem.
Audio
  • Jak zostać ogrodnikiem i jak wygląda ta praca opowiadają Joanna Lewandowska i Paula Świderska (Dajesz radę/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Joshua Resnick/Shutterstock.com

muzeum 1200.jpg
Zawód muzealnika. Całe życie z dziełami sztuki

Jeśli chcesz zostać ogrodnikiem-amatorem i uprawiać "miejską ogrodniczą partyzantkę", wystarczy kawałek tarasu, trochę czasu i chęci. Zawodowi ogrodnicy powinni mieć jednak w tym kierunku stosowane wykształcenie. - Kończyłyśmy warszawską Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego, ale uczelnie, na których znaleźć można odpowiednie wydziały, są w całej Polsce - tłumaczyła Joanna Lewandowska w Czwórce. Zaś jak mówiła Paula Świderska, warto także wymieniać się doświadczeniami z innymi studentami-ogrodnikami. - Ci, którzy dostaną się na takie studia, nie zawsze na nich wytrzymują, bowiem wcale nie są one lekkie. Warto wcześniej przeanalizować program nauczania, by wiedzieć, na co się piszemy - tłumaczyła.


Beata Kwiatkowska kominiarz Czwórka 1200x660.JPG
Kominiarz - zapewnia bezpieczeństwo i szczęście

Jak podkreślały rozmówczynie Beaty Kwiatkowskiej, najważniejsza jednak w tym zawodzie jest praktyka, bowiem ogrodnik to nie wyłącznie fizyczna praca, polegająca na przycinaniu, przesadzaniu i pielęgnowaniu roślin. Liczy się także kreatywność, poczucie estetyki i wyobraźnia przestrzenna. W programie tłumaczyły także, czy ogrodnik to bardziej rzemieślnik czy artysta i co wspólnego ma ta praca z architekturą. Jakie możliwości daje nam ukończenie studiów na kierunkach związanych z tym zawodem i co zrobić, by w ogóle się na nie dostać? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmów ze studia Czwórki. W programie o kulisach zawodu ogrodnika rozmawialiśmy także m.in. z jego przedstawicielem, Janem Wójcikiem.


Gośćmi Czwórki były przedstawicielki zawodu ogrodnika/fot. Beata Kwiatkowska Gośćmi Czwórki były przedstawicielki zawodu ogrodnika/fot. Beata Kwiatkowska

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Joanna Lewandowska i Paula Świderska (wykonują zawód ogrodnika)

Data emisji: 25.05.2017

Godzina emisji: 14.08

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Animator kultury. Docenia potencjał społeczności

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 16:00
- W pracy animatorów bardzo często chodzi o to, żeby wyzwolić w ludziach potrzebę uczestnictwa w kulturze - mówi w Czwórce Joanna Kubicka, animatorka kultury związana m.in. ze Stowarzyszeniem Katedra Kultury oraz z Instytutem Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Menadżer jest jak most między dwoma światami"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2017 11:30
- Nasza praca polega głównie na kontaktowaniu się z ludźmi. Z jednej strony mamy artystów, z drugiej zewnętrzny świat, a my jesteśmy po to, by oba te byty połączyć - mówi Zosia Gawryś, menadżerka m.in. Paprodziada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twin Peaks. Miasteczko grozy, w którym można dobrze zjeść

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 14:56
Na ekranach telewizorów znów pojawi się kultowa tablica z napisem "Miasteczko Twin Peaks", a z głośnika popłynie motyw muzyczny Badalamentiego. - W tym serialu jedzenie jest wszędzie i znaczy więcej niż nam się wydaje. Pojawia się ono w kluczowych momentach - mówił dziennikarz Marcin Radomski.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zawód muzealnika. Spędza życie z dziełami sztuki

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 17:00
W Międzynarodowym Dniu Muzeów postanowiliśmy zajrzeć do muzeum i sprawdzić, na czym polega praca muzealnika i kustosza, a pomogła nam w tym Aleksandra Głowacz z Muzeum Pałacu Króla Jana III w warszawskim Wilanowie. - Muzealnik to osoba, która zajmuje się całym spektrum zadań - tłumaczyła.  
rozwiń zwiń