Dlaczego nie lubimy swojej pracy? Jak to zmienić?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 19:36
Okazuje się, że ponad dwie trzecie naszych rodaków nie lubi swojej pracy, i to nie z przyczyn finansowych. Wygodniejszy dojazd, ale też przyjemniejsza atmosfera to jedne z głównych przyczyn zmiany miejsca zatrudnienia w Polsce.
Audio
  • Co decyduje o tym, że chętnie przychodzimy do pracy i jak znaleźć zatrudnienie w miejscu, które naprawdę polubimy? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

budowlaniec skok 1200x660.jpg
Polak pracujący. Gdzie szuka zatrudnienia?

- Rynek pracy nastawiony jest na kandydatów wyłącznie w zawodach wymagających niskich kompetencji albo w wąskich specjalizacjach - mówiła Małgorzata Majewska. - Dla osób młodych, które rozpoczynają karierę, szczególnie w zawodach nie związanych m.in. z programowaniem, nie jest on łatwy - tłumaczyła ekspertka. Jak podkreślała, dla faktu, że aż tylu naszych rodaków nie jest zadowolonych z zawodowego życia, znaczenie ma także nasza mentalność i "zamiłowanie do narzekania".

Po to, by edukować społeczeństwo w zakresie możliwości zmiany miejsca zatrudnienia na bardziej satysfakcjonujące powstała kampania #PracujeBoLubie. Jej celem jest przybliżenie ludziom sylwetek osób, dla których praca jest przyjemnością i którzy mogą zainspirować innych do zmiany swojego nastawienia. Na czym polega akcja? I jak przekonać Polaków, by polubili swoją pracę albo ją... zmienili? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: dr Barbara Zych (psycholog, pomysłodawczyni projektu #PracujeBoLubie), Małgorzata Majewska (ekspertka rynku pracy)

Data emisji: 24.07.2017

Godzina emisji: 15.08

kd/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gdzie znajdziesz pracę po zawodówce?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 15:50
Eksperci rynku zatrudnienia przez ostatnie lata twierdzili, że kluczem do sukcesu na rynku zawodowym nie jest ukończenie studiów lecz zawód. Jak się okazuje osoby po zawodówkach też nie mają pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z deszczu pod rynnę, czyli o pułapkach w nowej pracy

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 19:43
Z badań przeprowadzonych przez BIG Info Monitor wynika, że 35 proc. ankietowanych ma w tegorocznych planach zmianę pracodawcy. - Wszelkie zmiany pracy, podwyżki czy awanse są dla Polaków bardzo ważne. Jeśli zatem widzimy, że warunki są dobre ku temu, by coś zrobić z naszym życiem, robimy to - mówiła w Czwórce Halina Kochalska z BIG.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca sezonowa. Czy zabraknie do niej rąk?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 17:20
Wakacje to najlepszy okres na sezonową pracę w handlu, rolnictwie czy usługach. Tymczasem od początku tego roku wzrasta popyt na pracowników, a chętnych wciąż brakuje. - Kilka lat temu pracodawcy mieli do wyboru kilkunastu pracowników na jedno miejsce pracy. Teraz sytuacja się odwróciła - mówi Andrzej Kubisiak z Work Service.
rozwiń zwiń