Kapitan statku. Każdy może dowodzić na wodzie?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 15:50
- Pracę zaczynamy od przygotowania łodzi, sprawdzenia sprzętu, także tego ratunkowego, m.in. kamizelek ratunkowych, kół ratunkowych, cum - opowiadał kapitan Łukasz Otto, który prowadzi rejsy po Wiśle.
Audio
  • Jak zostać kapitanem statku - rozmowa z Łukaszem Otto (Dajesz radę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay (Domena publiczna)

szefowa kuchni 1200x660.jpg
Szef kuchni - jak zostać kulinarnym artystą?

Otto żeglarskie doświadczenia zdobywał na Zalewie Zegrzyńskim nieopodal Warszawy, ale także pływając właśnie po stołecznej Wiśle. Jak podkreślał, wody tej rzeki są niebezpieczne, "zmienne". - Nie używałem jeszcze koła ratunkowego na Wiśle, ale niestety kilkakrotnie w swojej karierze zmuszony byłem to zrobić - wspominał w Czwórce.

Tłumaczył też, dlaczego pływanie w górę rzeki, czyli pod prąd jest dużo łatwiejsze niż z prądem, opowiadał o swoich żeglarskich doświadczeniach i przygodach. W programie rozmawialiśmy także o tym, jakie szkoły i kursy należy ukończyć, by zostać kapitanem statku, komu polecany jest ten zawód, a kto… nie ma szans sobie w nim poradzić.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Łukasz Otto (kapitan statku "Kropka", pływającego po Wiśle)

Data emisji: 21.09.2017

Godzina emisji: 14.05

kd

Czytaj także

Sekretarka. "Funkcja o znaczeniu strategicznym dla firmy"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 15:41
Co by się stało, gdyby nagle w jednej chwili wszystkie asystentki i sekretarki postanowiły rzucić pracę, albo zastrajkować? - Świat przestałby działać! - mówi w Czwórce Agnieszka Korach z Akademii Asystentek i Sekretarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak powstaje chleb i czy każdy może być piekarzem?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 17:50
W programie odwiedziliśmy jedną z podwarszawskich piekarni, by sprawdzić, jak praca tamtejszych mistrzów wygląda - dosłownie - od kuchni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Być kolejarzem. Jak wygląda ten zawód od kuchni?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 16:56
Co roku w swojej pracy pokonują nawet 80 tys. km. To niemal dwa razy tyle, ile wynosi długość równika. Stanowisk dla kolejarzy jest mnóstwo: konduktor, nadkonduktor, toromistrz, dyżurny, dróżnik -? to tylko niektóre z nich.
rozwiń zwiń