Odległe kraje na wyciągnięcie ręki dla studentów

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 18:03
- Dużym szokiem kulturowym był dla mnie kolektywizm w Chinach, bo jest to typ społeczeństwa, w którym ludzie wszystko robią razem - mówi student, Michał Duda.
Audio
  • Jak projekty studenckie pozwalają poznać świat? (Dajesz radę/ Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Maridav/ Shutterstock

Dzięki projektom studenckim Michał Duda poznał takie kraje jak Chiny, Malezja, Meksyk czy Brazylia. - Większość osób, z którymi realizowałem projekty później zostawali dłużej w danym kraju, bo głupio byłoby polecieć do Chin na dwa tygodnie i potem z tego nie skorzystać. Jest to ogromny kraj, który warto poznać też na własną rękę - opowiada.

W czasie podróży do Malezji czy Chin gość Czwórki nauczył się nie tylko tego, jak wyglądają i funkcjonują odległe nam geograficznie i kulturowo kraje, ale również innymi oczami spojrzał po powrocie na Polskę. - Nagle okazuje się, że żyjemy w państwie, które jest bardzo zadbane. Nasza stolica jest czysta, porównując nawet do innych miast w Europie - podkreśla Michał Duda.

O tym, jak można się zaangażować w tego typu projekty, kiedy warto zainteresować się tematem i czego można nauczyć się na takich wyjazdach mówimy więcej w nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Michał Duda (podróżnik, student SGH)

Data emisji: 16.08.2017

Godzina emisji: 14.07

sm/jsz

Czytaj także

Księżycowa Islandia. Czym przyciąga artystów?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 18:40
Sztuka Islandii jest bardzo młoda, bo liczy niespełna 130 lat - życie artystyczne rozkwitło tam na dobre dopiero w XX wieku. - Twórczość islandzkich artystów jest bardzo różnorodna. Oni ciągle poszukują swojej tożsamości - opowiadała w Czwórce Wiola Ujazdowska, artystka, która na Islandii żyje już prawie 4 lata. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Atomowy Poznań, czyli tajna historia XX wieku

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2017 14:06
Poznań to miasto, które skrywa ślady Zimnej Wojny. Poczuć tam można klimat rywalizacji, jaką toczył wtedy Zachód ze Związkiem Radzieckim. Czwórka zaprasza na wyprawę do podziemnych schronów, by poznać "Atomowy Poznań".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia na Jawie. W otoczeniu kulturowej różnorodności

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 18:02
Siedem tysięcy wysp rozciągniętych na tysiącach kilometrów, w trzech strefach czasowych i mieszkańcy posługujący się prawie 300 lokalnymi językami. Tak różnorodna i bogata kulturowo jest Indonezja. W jej kulturalnym i politycznym centrum, czyli Dżakarcie, na stypendium Darmasiswa była dziennikarka Olivia Drost. 
rozwiń zwiń