X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odległe kraje na wyciągnięcie ręki dla studentów

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 18:03
- Dużym szokiem kulturowym był dla mnie kolektywizm w Chinach, bo jest to typ społeczeństwa, w którym ludzie wszystko robią razem - mówi student, Michał Duda.
Audio
  • Jak projekty studenckie pozwalają poznać świat? (Dajesz radę/ Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Maridav/ Shutterstock

Dzięki projektom studenckim Michał Duda poznał takie kraje jak Chiny, Malezja, Meksyk czy Brazylia. - Większość osób, z którymi realizowałem projekty później zostawali dłużej w danym kraju, bo głupio byłoby polecieć do Chin na dwa tygodnie i potem z tego nie skorzystać. Jest to ogromny kraj, który warto poznać też na własną rękę - opowiada.

W czasie podróży do Malezji czy Chin gość Czwórki nauczył się nie tylko tego, jak wyglądają i funkcjonują odległe nam geograficznie i kulturowo kraje, ale również innymi oczami spojrzał po powrocie na Polskę. - Nagle okazuje się, że żyjemy w państwie, które jest bardzo zadbane. Nasza stolica jest czysta, porównując nawet do innych miast w Europie - podkreśla Michał Duda.

O tym, jak można się zaangażować w tego typu projekty, kiedy warto zainteresować się tematem i czego można nauczyć się na takich wyjazdach mówimy więcej w nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Michał Duda (podróżnik, student SGH)

Data emisji: 16.08.2017

Godzina emisji: 14.07

sm/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Księżycowa Islandia. Czym przyciąga artystów?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 18:40
Sztuka Islandii jest bardzo młoda, bo liczy niespełna 130 lat - życie artystyczne rozkwitło tam na dobre dopiero w XX wieku. - Twórczość islandzkich artystów jest bardzo różnorodna. Oni ciągle poszukują swojej tożsamości - opowiadała w Czwórce Wiola Ujazdowska, artystka, która na Islandii żyje już prawie 4 lata. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atomowy Poznań, czyli tajna historia XX wieku

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2017 14:06
Poznań to miasto, które skrywa ślady Zimnej Wojny. Poczuć tam można klimat rywalizacji, jaką toczył wtedy Zachód ze Związkiem Radzieckim. Czwórka zaprasza na wyprawę do podziemnych schronów, by poznać "Atomowy Poznań".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia na Jawie. W otoczeniu kulturowej różnorodności

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 18:02
Siedem tysięcy wysp rozciągniętych na tysiącach kilometrów, w trzech strefach czasowych i mieszkańcy posługujący się prawie 300 lokalnymi językami. Tak różnorodna i bogata kulturowo jest Indonezja. W jej kulturalnym i politycznym centrum, czyli Dżakarcie, na stypendium Darmasiswa była dziennikarka Olivia Drost. 
rozwiń zwiń