X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Na początku jest koniec". Akcje pomocowe w Ugandzie

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 13:30
- Każda podróż uczy mnie, że jedzmy gdzieś w jednym celu, a wracamy z jeszcze większym bogactwem przeżyć i doświadczeń - mówiła Weronika Mliczewska reżyserka i autorka reportażu "Na początku jest koniec".
Audio
  • Weronika Mliczewska o spontanicznych akcjach pomocowych w Ugandzie (Dajesz Radę/Czwórka)
Veroetnika, reżyserka, autorka reportażu ,,Na początku jest koniec
Veroetnika, reżyserka, autorka reportażu ,,Na początku jest koniec"Foto: mat. pras./Veroetnika

tanzania wolontariat 1200.jpg
Wolontariat w Tanzanii. "Nie zawsze jest łatwo"

Podczas swojej podróży po Ugandzie dostrzegała ludzi żyjących w skrajnej biedzie. Wiedziała, że w pojedynkę nie jest w stanie zmienić świata, jednak wpadła na pomysł, który odciętym od świata Afrykankom pomógł rozwinąć lokalny biznes. - W trakcie swoich podróży natrafiłam na grupę wdów, które spotykają się, aby pomagać sobie w codziennej pracy. Oprócz wypełniania domowych obowiązków grupa zajmuje się wyplataniem koszy, których technika przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Ostatnią resztką baterii w telefonie nagrałam film dokumentujący tę niezwykłą grupę i zamieściłam go na swoim blogu Veroetnika.pl. Od tego się zaczęło - wyjaśniała.

Informacja odbiła się w sieci szerokim echem. Sytuacją "wdów z gór" i wytwarzanymi przez nie produktami zainteresowała się duża grupa osób z całego świata. Inicjatorka akcji w rozmowie z Justyną Tylczyńską opowiadała jaką lekcję wyniosła z organizowania spontanicznych akcji pomocowych - Cała ta akcja uświadomiła mi, że w ludziach, którzy czasami nie mają nic może tkwić wielka siła, żeby coś zmienić. Mają siłę, żeby wierzyć w niemożliwe. Ludzie, których spotkałam nauczyli mnie, że piękno jest obok nas i każdy zasługuje na to, żeby móc podzielić się nim ze światem - przekonywała. 

Weronika Mliczewska Dla mnie każda wyprawa, to podróż po mapach ludzi. To oni i ich historie są dla mnie najciekawsze

W audycji rozmawialiśmy o spontanicznych akcjach, które za sprawą jej bloga, storytellingu oraz zdjęć pokazały w jaki sposób głos potrzebujących z dalekich zakątków świata może zostać usłyszany. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.


Veroetnika, reżyserka oraz autorka reportażu ,,Na początku jest koniec". Ostatnie projekty zabrały ją do Ugandy, gdzie działała w organizacji pomocowej. Veroetnika, reżyserka oraz autorka reportażu ,,Na początku jest koniec". Ostatnie projekty zabrały ją do Ugandy, gdzie działała w organizacji pomocowej.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Weronika Mliczewska (reżyserka, fotografka, blogerka i autorka reportażu "Na początku jest koniec")

Data emisji: 6.12.2017

Godzina emisji: 14.07

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wolontariat w Indonezji. "To praca, a nie wakacje"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 17:20
Indonezja to kraj 17 tysięcy wysp. Na każdej panują inne zwyczaje, kultura. - Szukałam ofert wolontariatu w całej Azji, aplikowałam też do Iranu i Indii. Wiedziałam tylko, że chcę pracować z dziećmi. Udało się z Indonezją i dziś bardzo się z tego cieszę - mówiła Jolanta Lisicka, która w tym kraju spędziła cztery miesiące.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariat w Afryce, czyli podróże z misją

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 16:00
Wolontariat wśród dzikiej przyrody to marzenie wielu osób. Ale jak to zorganizować? O świadomej turystyce i funduszach na dalekie wyprawy opowiadała wolontariuszka Marysia Geremek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariat w Timorze Wsch. "To kraj, o którym zapomniał świat"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 15:46
Timor Wschodni, 15-letni, a zarazem najmłodszy kraj Azji Południowo-Wschodniej, to dawna portugalska kolonia, która ma za sobą trudną, bolesną historię. Kamila Kowalewska pojechała właśnie tam, by wspomóc działania lokalnej organizacji ekologicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariat w Tanzanii. "Nie zawsze jest łatwo"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 18:36
Wolontariat w Tanzanii to okazja, by poznać kulturę innego kontynentu, nabyć pierwsze doświadczenie w pracy i oczywiście przeżyć niesamowite wakacje na łonie nietkniętej jeszcze cywilizacją natury. Ale nie tylko.
rozwiń zwiń