X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wolonturystyka. Jak połączyć pasję pomagania z podróżowaniem

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 15:00
Wolontariaty zagraniczne, m.in. w Afryce czy Azji, stają się powszechnym sposobem spędzenia wakacji. Jak wybierać oferty wolontariatu, by nie dać się "naciąć"?
Audio
  • Wolonturystyka, czyli jak skutecznie pomagać, a jednocześnie zwiedzać świat? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Monkey Business Images/shutterstock.com/cc

Wolonturystyka to krótkoterminowe wyjazdy, dzięki którym łączyć można turystykę i pomaganie. - To odpowiedź na potrzebę połączenia chęci niesienia pomocy z wakacyjnymi przyjemnościami, czyli zwiedzaniem, poznawaniem lokalnej kuchni czy kultury - tłumaczyła Alicja Kosińska. Jak przekonywała, nierzadko jednak za ofertami pełnymi wzniosłych haseł i obietnic przygody, kryją się projekty, które mogą nieść więcej szkody niż pożytku. - Zakładamy, że wolontariusze są potrzebni, a ich pomoc może przynieść komuś pożytek czy radość. Na przestrzeni ostatnich lat jednak sytuacja się zmieniła i firmy na swoich stronach internetowych po prostu ukrywają, że są instytucjami nastawionymi na zysk, a nie organizacjami pozarządowymi. Kreują projekty, które nie są na miejscu potrzebne - tłumaczyła ekspertka. Dlatego wybierając oferty, w których chcemy wziąć udział, jak radzi ekspertka, warto myśleć "całościowo" i "brać wszystko pod włos". - Przede wszystkim należy zdobyć wiedzę o miejscu, do którego chcemy jechać. A zanim się zgłosimy, zastanowić się nad swoją motywacją i nad tym, co jest w nas najlepsze i co możemy zaoferować innym - mówiła Kosińska. 

Kto wykorzystuje nasze dobre intencje? Jak rozpoznać wartościowe projekty, a które omijać z daleka? Czy wolontariusze są zawsze potrzebni tam, gdzie są wysyłani? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Alicja Kosińska (koordynatorka projektu "Zanim pomożesz" z Fundacji Go’n’Act)

Data emisji: 10.01.2017

Godzina emisji: 14.07

kd/kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Na początku jest koniec". Akcje pomocowe w Ugandzie

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 13:30
- Każda podróż uczy mnie, że jedzmy gdzieś w jednym celu, a wracamy z jeszcze większym bogactwem przeżyć i doświadczeń - mówiła Weronika Mliczewska reżyserka i autorka reportażu "Na początku jest koniec".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariat na własną rękę - jak zorganizować akcję pomocową w podróży?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 09:54
Podróże są nie tylko zastrzykiem niesamowitych emocji, niebanalnych sytuacji i miliona pięknych zdjęć, ale przede wszystkim poznaniem innej kultury i mieszkających tam ludzi - opowiada Włodek Nielipiński autor bloga "Pan Czosnek w podróży".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zwiedzanie świata nie polega na braniu, lecz na dawaniu"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 10:00
- Podróżowanie nie polega na tym, by czegoś oczekiwać, np. darmowej podwózki czy noclegu. Warto dawać ludziom jak najwięcej od siebie, otworzyć oczy i umysły na to, co nas otacza - przekonywał Włodek Nielipiński, twórca bloga "Pan Czosnek w podróży", który przez trzy miesiące pracował w Azji jako wolontariusz.
rozwiń zwiń