Polskie Radio
Section05
upadłość konsumencka

TYLKO U NAS Sejmowa komisja za poprawkami do ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Ma to "usprawnić procedurę upadłości"

Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka zarekomendowała wprowadzenie poprawek do projektu nowelizacji ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Przepisy przygotowane przez rząd mają​ na celu usprawnić postępowania upadłościowe wobec osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Sprawiedliwości Sejm PiS upadłość konsumencka polityka POLSKA

Coraz częściej sięgamy po upadłość konsumencką. Czy ogłoszenie bankructwa pozwala uwolnić się od długów?

  Upadłość konsumencka nie jest rozwiązaniem idealnym, ale dla wielu osób staje się szansą na nowy strat. Oczywiście nie jest to też "sprytna" metoda pozbycia się długów, bo nie zawsze ogłoszenie bankructwa oznacza uwolnienie się od zobowiązań. Czym więc jest upadłość konsumencka, jak i kiedy można ją ogłosić?  
Zobacz więcej na temat:  bankructwo prawo upadłość konsumencka GOSPODARKA

"W sprawie upadłości konsumenckiej brakuje wiedzy"

3259 - tyle osób ogłosiło upadłość konsumencką w pierwszym półroczu. Jeśli ten tren się utrzyma, rok 2018 pod tym względem będzie rekordowy. I choć liczba osób, które decydują się na ten rok systematycznie rośnie, to i tak upadłości konsumenckich w Polsce jest niewiele - uważa gość radiowej Jedynki mec. Michał Hajduk, adwokat specjalizujący się w postępowaniach upadłościowych. Głównym powodem jest - zdaniem adwokata - brak wiedzy.
Zobacz więcej na temat:  upadłość konsumencka Błażej Prośniewski