Polskie Radio
Section05
długi

Coraz mniej osób narzeka na problemy finansowe. Pieniądze inwestujemy w remonty i wyposażenie mieszkań

Kryzysowy rok 2020 okazał się rekordowy dla branży AGD. Na wyposażenie kuchni i łazienek wydaliśmy ponad 14 proc. więcej niż rok wcześniej – informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Pokrywa się to z danymi Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, według których ubyło osób deklarujących, że ma problemy, by związać koniec z końcem. Na brak pieniędzy na bieżące wydatki w 2020 r. wskazywało 41 proc. respondentów, wobec 47 proc. w roku poprzednim.
Zobacz więcej na temat:  wydatki konsumeryzacja inwestycje oszczędności długi GOSPODARKA

Nadchodzi "Wielki Reset". Oto plany Światowego Forum Ekonomicznego na najbliższe lata

"Wielki Reset" jest koncepcją promowaną przez Światowe Forum Ekonomiczne, a w szczególności przez założyciela i głównego lidera tej organizacji, niemieckiego inżyniera Klausa Schwaba. Enigmatyczne brzmienie hasła wzywającego do wstrząśnięcia założeniami, na których oparty jest dotychczasowy porządek świata, niesie za sobą konsekwencje dla wszystkich.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pandemia COVID-19 długi Davos 2020

Rośnie zadłużenie największych gospodarek. Wszystko przez pandemię

Pandemia odcisnęła piętno na finansach publicznych. Na całym świecie rośnie zadłużenie krajów walczących, by wyjść obronną ręką z pandemii. W USA stosunek długu publicznego do Produktu Krajowego Brutto wyniósł rekordowe 127 proc. Podobnie wyglądają statystyki dla innych krajów rozwiniętych. Czy czeka nas kryzys zadłużenia i inflacja?
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pandemia COVID-19 długi pkb tarcza antykryzysowa budżet ue

Ile firm ogłosiło upadłość w 2020 roku? Znamy nowe dane firmy ubezpieczeniowej Euler Hermes

W 2020 roku niewypłacalność ogłosiło 1293 polskich firm, o 32 proc. więcej niż w 2019 r. Było najwięcej tego typu zdarzeń w ciągu minionej dekady - wynika z raportu Euler Hermes, wspartego danymi z Monitora Sądowego i Gospodarczego. Na 2021 rok prognozowany jest dalszy wzrost niewypłacalności w naszym kraju.  
Zobacz więcej na temat:  bankructwo firma finanse mała firma msp długi GOSPODARKA tarcza antykryzysowa

Dyrektor MFW ostrzega: po pandemii świat będzie miał problem z zadłużeniem

- Największym problemem, przed jakim stanie światowa gospodarka po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa będzie zadłużenie - powiedział dyrektor wykonawczy Międzynarodowego Funduszu Walutowego Piotr Trąbiński. W wywiadzie dla Polskiego Radia przypomniał, że Fundusz pozytywnie ocenił fundamenty polskiej gospodarki, a polski dług publiczny uznał za stabilny.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA koronawirus długi pandemia COVID-19 ŚWIAT Europa