X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego foki w Bałtyku giną?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 19:45
W pierwszej połowie ubiegłego stulecia populację foki szarej w Bałtyku szacowano na ok. 100 tys. sztuk. Potem ten stan uległ dramatycznej zmianie, i dopiero pod koniec lat 80. liczba tych ssaków znowu zaczęła rosnąć. Jak jest teraz?
Audio
  • Jak żyją foki w Bałtyku i co im zagraża? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Kev Gregory/Shutterstock.com

kot samochód podróż 1200.jpg
Podróżowanie z psem i kotem. Robisz to dobrze?

Dziś w Bałtyku żyje ok. 30 tys. osobników foki szarej, mamy też foki pospolite i obrączkowane. Jak tłumaczył gość Czwórki, problem ze zmniejszającą się populacją tych zwierząt jest bardzo złożony. - Największy wpływ na to ma postępujące wykorzystanie Bałtyku przez przemysł: wydobycie, transport - to oznacza utratę siedlisk dla fok. Bałtyk jest także mocno zanieczyszczony, w tym momencie mamy 14 proc. stref beztlenowych - tłumaczył Rafał Jankowski.

Dlaczego foki wychodzą na plaże pełne turystów? Dlaczego "atakują" ludzi? Na czym polega program "Ochrona foki szarej w Polsce" stworzony przez WWF i w jaki sposób badacze ze Stacji Morskiej w Helu rehabilitują chore zwierzęta? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie także rozmowa z lekarzem weterynarii drem Pawłem Łaczkiem, który odpowiadał na Wasze pytania, dotyczące diety, uzębienia gryzoni, czy zimowania żółwi >>>

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Kacper Kowalczyk

Gość: Rafał Jankowski (WWF Polska), Wioletta Miętkiewicz (Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu)

Data emisji: 11.06.2018

Godzina emisji: 14.07

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zamurowane domy po powrocie z emigracji. Jak pomóc jerzykom?  

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 17:35
W maju z odległych krańców świata przylatuje na swoje tereny lęgowe większość gatunków ptaków, w tym także jerzyki. Ptaki te zakładają gniazda w budynkach. Niestety każdego roku tuż po przylocie jerzykowe rodziny przeżywają prawdziwe dramaty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróżowanie z psem i kotem. Robisz to dobrze?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 17:32
Majowe weekendy oraz sezon wakacyjny sprzyjają podróżom. Co zrobić z naszym podopiecznym, gdy ruszamy na wyprawę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sokół wędrowny. Wielki powrót do miast i lasów

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 18:16
W latach 70. i 80 ub. stulecia przez pestycydy, którymi opryskiwano uprawy, te drapieżne ptaki niemal w Polsce wyginęły. Dziś powracają, a w środowisku miejskim gustują w wysokich budynkach.
rozwiń zwiń