Przewodnik turystyczny. W tym zawodzie nie działa demokracja

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 14:00
- Dla mnie każda grupa jest ciekawa. Ludzie są różni, a możliwość spotkania się z nimi fascynująca - mówiła Karolina Napierała przewodniczka po Warszawie i pilotka wycieczek.
Audio
  • Turystyczny folklor i dziwne nawyki zwiedzających. Jak wygląda praca przewodników i pilotów? (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: dima_goroziya/Pixabay

Przewodząc grupie turystów stawiam na zdrowy totalitaryzm. Jestem całym sercem za demokracją, ale poza moim autokarem Karolina Napierała

- Najlepiej współpracuje mi się z grupami, które naprawdę nastawione są na zwiedzanie. Są zainteresowane tym, co będą mogły zobaczyć i mają dużo pozytywnej energii - opowiadała.

- Nie faworyzuję żadnej grupy wiekowej. Wszystkich traktuję tak samo, staram się pokazać jak najwięcej i przekazać całą wiedzę - mówiła. 

Staramy się zrozumieć zwiedzającego obserwując jego potrzeby, nie oceniając. Perspektywa turysty jest dla nas najważniejsza Karolina Napierała

Czym różni się grupa dociekliwa od rozczeniowej? Jaka jest złota zasada wszystkich przewodników? Czym różni się pilot wycieczek od przewodnika? I dlaczego w tym zawodzie nie działa demokracja? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Karolina Napierała (przewodniczka po Warszawie, pilot wycieczek)

Data emisji: 30.08.2018

Godzina emisji: 14.07

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak promować Polskę za granicą? - Poprzez sztukę, turystykę i sport!

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 18:27
W ostatnich latach nie brakowało wydarzeń przyciągających do Polski obcokrajowców i budujących polską markę: szczyt NATO, Europejska Stolica Kultury, atrakcyjność inwestycyjna. Jak twierdzą eksperci – atutów do wykorzystania jest nadal wiele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje po polsku. Czy stać nas na urlop?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 19:55
- Z badań wynika, że Polak do 35. roku życia na tegoroczne wakacje wyda ok. 1700 zł. Powyżej 4000 zł wyda zaledwie 6 proc. Polaków - wyliczali w Czwórce eksperci, Marek Zuber i Marcin Matyja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budapeszt - 72 godziny pod parlamentem, na bazarach i w wodzie

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2018 13:36
Stolica Węgier formalnie powstała w 1872 roku z połączenia trzech miejscowości: Budy, Óbudy i Pesztu. Dziś jest to jedno z największych miast Europy, w którym jest co zwiedzać.
rozwiń zwiń