X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak wychować bez krzyku?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 15:12
Jak zmusić trzylatka, żeby się ubrał, powiedział dzień dobry, czy posprzątał zabawki. Z najnowszego raportu Rzecznika Praw Dziecka wynika, że 60 proc. rodziców nie widzi nic złego w krzyczeniu na dzieci.
Audio
  • Sposoby na hałaśliwe i asertywne dzieci, Jak przekonać je bez krzyku? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Podobno są dzieci, którym wystarczy coś wytłumaczyć, a one potem wykonują nasze polecenia. Większość jednak mówi stanowcze "nie". Czy przekonywanie dziecka wówczas słodyczami, bądź możliwością oglądania filmów to dobry pomysł? - Wychowanie dzieci to proces. W relacjach, nie tylko z najłodszymi, powinno się ustalać pewne zasady, wyrażać oczekiwania i definiować ewentualne konsekwencje, jeśli nie zostaną one spełnione - mówi psycholog Urszula Moszczyńska. 

Jak krzyk działa na dziecko? Jak skłonić dziecko do posłuszeństwa i współpracy bez krzyku i szantażu? W jaki sposób dawać dzieciom wybór? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Goście: Urszula Moszczyńska (psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Warszawie)

Data emisji: 12.10.2018

Godzina emisji: 14.15

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przemoc wobec dzieci. Istnieje ciche przyzwolenie?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 18:55
Z badań przeprowadzonych w 2017 roku przez Rzecznika Praw Dziecka wynika, że ponad połowa Polaków akceptuje kary cielesne jako metodę wychowawczą. - Przemoc wobec dzieci może przybierać różne formy, nie tylko tradycyjnego "klapsa" - mówi Agnieszka Machnowska, psychoterapeutka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Horses on the wall: piszemy po polsku, bo chcemy trafić do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 18:06
- Najwięcej radości daje nam granie dla ludzi. Kiedy widzimy, jak bawią się pod sceną, to chcemy tworzyć dla nich więcej i dotrzeć do jak największej grupy odbiorców - mówili muzycy Horses on the wall.
rozwiń zwiń