O ludziach, którzy bezinteresownie pomagają zwierzętom

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 16:55
Czasem wystarczy prosty gest: wystawienie miski z wodą latem, gdy jest upał, albo uchylenie okna zimą, gdy na dworze panuje mróz. W ten sposób możemy uratować kilka, albo kilkanaście zwierzęcych istnień.
Audio
  • O tym, jak pomagać zwierzętom i o plebiscycie "Serce dla zwierząt" opowiada Paulina Król (Dajesz radę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: savitskaya iryna/Shutterstock.com

shutterstock królik dziewczyna 1200.jpg
Szynszyla, kawia, królik - jak nie narazić ich na udar?

Wolontariusze i inni, którzy ratują naszych czworonożnych przyjaciół z różnych opresji najczęściej są skromni, oddani sprawie, działają na różne sposoby, ale zawsze dla dobra zwierząt, i co najważniejsze, bez rozgłosu. Pracują w schroniskach, bezpłatnie kastrują zwierzęta, zakładają ośrodki rehabilitacji, pomagają zwierzętom niepełnosprawnym, ratują z wypadków. - Zwierzęta same nie poproszą nas o pomoc, sami musimy wiedzieć, w jaki sposób i kiedy tej pomocy potrzebują. Dlatego ideę pomagania im warto przekazywać już najmłodszym dzieciom. Jeśli rodzice wykazują odpowiedzialny stosunek do zwierząt, dzieci również będą się tak zachowywać - mówiła Paulina Król. - Warto wybrać się z dziećmi m.in. do schroniska dla zwierząt, by wyprowadzać na spacer psy.


stary pies pixa 1200.jpg
Dobra starość przyjaciela. Jak dbać o psy i koty w podeszłym wieku?

Rozmówczyni Kacpra Kowalczyka mówiła także o plebiscycie "Serce dla zwierząt", który w tym roku odbędzie się już po raz. 16. Skąd wzięła się taka inicjatywa, kto w tym roku nominowany jest do nagrody i w jaki sposób oddać można swój głos w plebiscycie? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

W Radiowej Poradni Dla Zwierząt o odrobaczaniu naszych pupili mówił dr Maciej Grzegory z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, zaś Paweł Mielcarek mówił o tajnikach hodowli gołębi sportowych. Sprawdziliśmy też, ile zwierząt, m.in. łosi i wilków zamieszkuje lasy Podkarpacia. Posłuchaj nagrania całej audycji nagraniu audycji "Dajesz radę", 13.05.2019 >>>

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Kacper Kowalczyk

Gość: Paulina Król (redaktor naczelna magazynu "Mój pies i kot", redaktor naczelna portalu Psy.pl)

Data emisji: 13.05.2019

Godzina emisji: 14.08

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Saola wietnamska. Czy uda się uratować te zwierzęta przed zagładą?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 15:49
Saola wietnamska to ssak kopytny, który żyje w południowo-wschodniej Azji. Na terenie Wietnamu jednak ten gatunek niemal całkowicie już wyginął. - Ostatnie autentycznie zdjęcie saoli pochodzi z 2015 roku - tłumaczył prezes wrocławskiego zoo Radosław Ratajszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym różni się zając od królika? Oto tajemnice szaraków

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 14:45
Zające szaraki nie kopią nor, sypiają w nieckach, odżywiają się zarówno w dzień, jak i w nocy. Mają tzw. czaszkę kinetyczną, w której poszczególne elementy nie są ze sobą zrośnięte na stałe, dzięki czemu stanowią wyjątek wśród ssaków. Co wiemy o zającach szarakach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szynszyla, kawia domowa, czy królik - jak nie narazić ich na udar?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 15:27
Szynszyla, kawia domowa, czy królik coraz częściej bywają pacjentami lecznic weterynaryjnych z powodu udaru cieplnego, czyli "przegrzania" organizmu. Jak go uniknąć i co zrobić, gdy już do niego dojdzie? 
rozwiń zwiń