Jak się pracuje w stajni? "To miejsce, w którym są żelazne zasady"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 19:40
Jak podkreślał Wojciech Bechta, instruktor jeździectwa, zakres obowiązków osób pracujących z końmi może być ogromny. To wyprowadzanie zwierząt, karmienie, sprzątanie po nich i czyszczenie ich, ale nie tylko. - Koń to specyficzne zwierzę, wymagające bardzo regularnej opieki - mówił ekspert.
Audio
  • O codzienności i pracy wśród koni opowiada Wojciech Bechta (Dajesz radę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: YAKOBCHUK VIACHESLAV/Shutterstock.com

- Prowadzenie hipoterapii, zajęć sensorycznych, rekreacji terapeutycznej i ogólnej. Do tego dochodzą wakacje w siodle, ferie, pikniki, festyny, urodziny - wymieniał zakres obowiązków osób na co dzień pracujących z końmi Wojciech Bechta.

​Kto poradzi sobie w takim zawodzie i jak rozpocząć swoją historię z końmi? Kto może zostać instruktorem jeździectwa i jakie trzeba mieć do tego uprawnienia? Czy rzeczywiście ta praca wiąże się z wysokimi zarobkami? Jakiego sprzętu na co dzień używają instruktorzy jeździectwa? I co dzieje się każdego dnia w stajniach Janowa Podlaskiego po godz. 13? O tym w nagraniu rozmowy w audycji Czwórki.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Wojciech Bechta (instruktor, trener, od niemal sześciu lat opiekun w stajni Fundacji Pociechom)

Data emisji: 16.07.2019

Godzina emisji: 14.08

kd/kul

Czytaj także

Czym różni się zając od królika? Oto tajemnice szaraków

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 14:45
Zające szaraki nie kopią nor, sypiają w nieckach, odżywiają się zarówno w dzień, jak i w nocy. Mają tzw. czaszkę kinetyczną, w której poszczególne elementy nie są ze sobą zrośnięte na stałe, dzięki czemu stanowią wyjątek wśród ssaków. Co wiemy o zającach szarakach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smutne orki, słonie, szympansy. Jak zwierzęta okazują żałobę?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 16:03
Drapieżniki morskie mogą przeżywać żałobę - wynika z najnowszych obserwacji naukowców, którzy potwierdzili, że m.in. orki cierpią po utracie młodych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psy i koty podczas upałów. Jak ochronić je przed udarem?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 18:37
Psy nie potrafią się pocić, koty także, dlatego radzą sobie inaczej, m.in. znajdują schronienie w cieniu. - Zwierzaki podczas upałów nie mają lekko. Jeśli dojdzie do przegrzania nastąpić może nawet udar cieplny, to sytuacja bezpośrednio zagrażająca zyciu - mówi lekarz weterynarii dr Sybilla Berwid-Wójtowicz.
rozwiń zwiń