Polskie Radio
Section05
koń

Krakowska odsłona Cavaliada Tour. Niezwykła popularność i nadzieja polskiego jeździectwa

– Na pewno ten cykl halowy, który jest organizowany w ramach Cavaliada Tour, jest świetną promocją jeździectwa. Uważam, że po raz kolejny okazuje się, że to przedsięwzięcie rozgrywane w czterech miastach w Polsce, jest świetną promocją. Bardzo nas cieszy, że tak licznie te areny są odwiedzane przez kibiców – mówi Marcin Kamiński, prezes Polskiego Związku Jeździeckiego.
Zobacz więcej na temat:  Cavaliada CAVALIADA Tour Kraków zawody koń konie Trzecia Strona Medalu

Finał Cavaliady w Krakowie - znamy zwycięzców!

Najważniejszy konkurs CAVALIADY w Krakowie – PKO Bank Polski Grand Prix wygrał reprezentant Niemiec – Patrick Bölle na Caramba De Janeiro. Życiowy sukces odniósł także Marek Wacławik, który na Kathmandau zajął drugie miejsce. Finał CAVALIADY Tour i ranking Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata wygrał z kolei Kristaps Neretnieks. Patronem medialnym zawodów był Program Pierwszy i Program Trzeci Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU koń konie jeździectwo zawody Cavaliada CAVALIADA Tour Kraków

Wielki finał Cavaliada Tour 2023/2024 w Krakowie

Wielkie święto jeździeckie zawitało do Krakowa. W kolejnej odsłonie Cavaliady startowali zawodnicy z 17 państw, a pula nagród przekroczyła milion złotych! Jeźdźcy rywalizowali w rankingach: CAVALIADA Tour, CAVALIADA Dressage Tour, ORLEN Driving Tour, TRAF Eventing Tour, CAVALIADA Future, CAVALIADA Open Tour. Wydarzenie w Krakowie odbyło się w dniach 22-25 lutego 2024 roku. Patronem medialnym był Program Pierwszy i Program Trzeci Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Cavaliada CAVALIADA Tour Kraków zawody koń konie jeździectwo SPORT inne dyscypliny

Przyjaźń z kucykiem. Czego może nas nauczyć bycie razem?

– Kucyk pokazał nam, jak ważne są momenty zatrzymania, momenty stadne. To niesamowite, jak on za nami chodzi. W czasie tygodnia w lesie jest bardzo mało ludzi. Często puszczam kucyka, a on idzie za mną. Chciałoby się powiedzieć, że jak pies, ale to jest bardziej niż pies, który biega od drzewa do drzewa. On idzie za stadem. To jest wspaniała i niesamowita wieź - mówi Sylwia Stano, autorka książki "Chłopiec z ulicy Niepoprawnej i czarny kucyk".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Kasia Stoparczyk Katarzyna Stoparczyk koń kucyk stajnia Kampinos las przyroda dzieci rodzina KSIĄŻKA Sylwia Stano konie

Wielki finał Cavaliada Tour 2023/2024 w Krakowie!

Wielkie święto jeździeckie zawitało do Krakowa! W kolejnej odsłonie Cavaliady startują zawodnicy z 17 państw, a pula nagród przekracza milion złotych! Jeźdźcy rywalizują w rankingach: CAVALIADA Tour, CAVALIADA Dressage Tour, ORLEN Driving Tour, TRAF Eventing Tour, CAVALIADA Future, CAVALIADA Open Tour. Wydarzenie w Krakowie odbywa się w dniach 22-25 lutego 2024 roku. Patronem medialnym jest Program Pierwszy i Program Trzeci Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Cavaliada CAVALIADA Tour Kraków zawody koń konie jeździectwo

Wielki finał Cavaliada Tour 2023/2024 w Krakowie!

Wielkie święto jeździeckie zawitało do Krakowa! W kolejnej odsłonie Cavaliady startują zawodnicy z 17 państw, a pula nagród przekracza milion złotych! Jeźdźcy rywalizują w rankingach: CAVALIADA Tour, CAVALIADA Dressage Tour, ORLEN Driving Tour, TRAF Eventing Tour, CAVALIADA Future, CAVALIADA Open Tour. Wydarzenie w Krakowie odbywa się w dniach 22-25 lutego 2024 roku. Patronem medialnym jest Program Pierwszy i Program Trzeci Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Cavaliada CAVALIADA Tour Kraków zawody koń konie jeździectwo Trójka

Zwierzęta: nasi "bracia mniejsi" i wspaniali terapeuci, poprawiający humor i zdrowie, także psychiczne

Naukowcy już wiedzą, dlaczego filmiki z małymi kotkami i pieskami biją internetowe rekordy popularności: podobnie jak widok dziecka, uwalniają w naszym organizmie oksytocynę, zwaną hormonem miłości. Ogólnie zwierzęta mają bardzo pozytywny wpływ na ludzką kondycję psychofizyczną, dlatego bywają wykorzystywane w różnego rodzaju terapiach wspomagających.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA zdrowie terapia zwierzęta domowe pies kot koń pomoc Michał Kowarski Karol Gnat Radosław Nałęcz Trójka

Terapeutyczna moc bajki. "O tym, jak Arbin uwierzył w siebie"

Zarówno czytanie, jak i tworzenie książek ma terapeutyczną moc. Wiedzą o tym bohaterki nowego wydania "Zagadkowej niedzieli" – Magda Małyniuk, dziewięciolatka, dla której napisanie opowiadania "O tym, jak Arbin uwierzył w siebie" pomogło podźwignąć się po ciężkiej chorobie, oraz biblio- i bajkoterapeutka Roksana Kociołek-Kaszyńska.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Stoparczyk dzieci KULTURA dzieciństwo psychologia choroba nowotwory terapia koń opowiadanie literatura

Ferie zimowe. Zamiast jazdy na sankach… jazda konno

Zapytani o najpopularniejsze sposoby na aktywne spędzenie ferii zimowych zapewne wymienimy sanki, narty, snowboard czy łyżwy. Podczas zimowego wypoczynku można również nauczyć się jazdy konnej. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w ciepłą odzież, termiczne buty i… być dzieckiem, żeby wygospodarować czas na wszystkie aktywności, które gwarantuje obóz jeździecki. 
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Miara Trójka Ferie zimowe zima koń konie zwierzęta mazowieckie społeczeństwo