Jak fotografować przyrodę? To musisz wiedzieć!

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 21:00
- Żeby zrobić dobre zdjęcie smartfonem potrzebujemy dobrej wiedzy o świetle. W fotografi przyrodniczej kluczowe są odzwierciedlenie koloru i punkt ostrości - tłumaczy fotograf Jarosław Deluga.
Audio
  • Jarosław Deluga - fotograf, fotoreporter i twórca programu szkoleń fotograficznych podpowiada, jak robić dobre zdjęcia smartfonem (Dajesz radę/Czwórka)
Jak fotografować przyrodę i dzikie zwierzęta? Podpowiada fotograf Jarosław Deluga-Góra
Jak fotografować przyrodę i dzikie zwierzęta? Podpowiada fotograf Jarosław Deluga-GóraFoto: Jarosław Deluga-Góra

W pewnym sensie fotografia przyrodnicza to fotografia portretowa. One się przenikają i kierują podobnymi zasadami Jarosław Deluga

Dla każdego fotografa sprzyjającymi porami dnia są: poranek i zmierzch – to właśnie wtedy można wyczarować magiczne kadry. Gość audycji tłumaczy m.in., dlaczego zima to dobra pora do robienia zdjęć i czy kury to świetne modelki dla początkujących fotografów. Opowiada także o programach szkoleń fotograficznych PhotoWalk i Biebrzańskich Spotkań Fotograficznych.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: Jarosław Deluga (fotograf, fotoreporter i twórca programu szkoleń fotograficznych PhotoWalk i Biebrzańskich Spotkań Fotograficznych)

Data emisji: 20.08.2019

Godzina emisji: 14.15

kul/ac

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka w Zakopanem. Jak żyją góralscy hipsterzy?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 16:40
- Przeprowadzka z Warszawy do Zakopanego zmusiła mnie do kilku zmian. Szybko okazało się, że serwowanie kawy, choć przyjemne, to jednak dla mnie nie jest wystarczające - śmieje się Magda Schejbal. Na kogo przekwalifikowała się popularna aktorka?
rozwiń zwiń