X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Erasmus w Bukareszcie, Rzymie. Teraz czas na Lublanę

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 19:31
Był już na studiach w Rumunii i we Włoszech, teraz planuje wyjechać na Erasmusa po raz trzeci - do słoweńskiej Lublany. Michał Gibas, student Uniwersytetu im. kard. Stefana Wyszyńskiego, opowiedział w Czwórce o swoich doświadczeniach.
Audio
  • O studiowaniu w Bukareszcie i Rzymie opowiada Michał Gibas (Dajesz radę/Czwórka)
Widok z lotu ptaka na centrum Bukaresztu
Widok z lotu ptaka na centrum BukaresztuFoto: Augustin Lazaroiu/Shutterstock.com

kobieta.podróż1200x660.jpg
Świadome podróżowanie. O podróżniczych zasadach i... wpadkach

Poznał od środka kraj kontrastów, gdzie obok nowoczesnych budynków biznesowych, spotkać można stare, rozsypujące się bloki. Widział na własne oczy największy budynek użytku publicznego na świecie - siedzibę parlamentu w Bukareszcie zbudowaną przez dyktatora z czasów komunistycznych Nicolae Ceausescu. Jednak bardziej zachwyciły go mniejsze miasta Rumunii, wieś oraz przepiękne góry. - To bardzo ciekawy kraj, według mnie jest niedoceniany - mówił w Czwórce. W Bukareszcie mieszkał w Rumunii, i jak podkreśla, życie tam nie było drogie. Wspominał także o warunkach studiowania i poziomie życia w Rzymie, który go urzekł, bo jest "jak jeden wielki zabytek". Pomimo, iż jest to stolica Włoch, nie zobaczymy w mieście ani jednego wieżowca.

Jedną z głównych zalet Erasmusa jest wymiana doświadczeń, wszyscy są bardzo otwarci. Studiując w Rumunii sam poznałem wielu wspaniałych ludzi Michał Gibas

Jak szukał mieszkania w Rumunii, ile kosztowało go tam życie? O warunkach studiowania, ale także życia pozauczelnianego, podróżach i przygodach tych pozytywnych i mniej przyjemnych, a także o tym, czym zaskoczyć może Michała Gibasa Lublana - w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W nagraniu także rozmowa m.in. z Natalią Kwiatkowską, stypendystką Erasmus Plus i blogerką, która opowiadała o warunkach finansowych podczas studiowania w różnych państwach.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Michał Gibas (student na Uniwersytecie im. Kard. Stefana Wyszyńskiego)

Data emisji: 30.10.2019

Godzina emisji: 14.08

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Erasmus w Kluż-Napoka. Jak się dostać na studia na Babes Bolyai?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 17:00
Kluż-Napoka to ośrodek akademicki w Rumunii. Miasto było kiedyś w granicach terytorium Polski, a sam uniwersytet Babes Bolyai, gdzie studiował gość Czwórki Paweł Bonisławski, został założony przez Stefana Batorego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Turcja. Najlepiej zwiedzać ją na własną rękę

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 17:20
To jeden z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów basenu Morza Śródziemnego. Największą popularnoscią cieszą się wyjazdy all inclusiv na Riwierę Turecką, ale ten kraj warto jest zwiedzać na własną rękę.
rozwiń zwiń