X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Studia w Indonezji. "To zupełnie inny świat"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 16:05
Teatr wayang, muzyka gamelanowa, taniec, batik, rzeźba, sztuki walki - to wszystko poznała Barbara Erling, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, która wzięła udział w studenckim programie, organizowanym przez rząd Indonezji i wyjechała do tego kraju na rok.
Audio
  • O tym, jak studiuje się w Indonezji i o swoim pobycie w Danii opowiada Barbara Erling (Dajesz radę/Czwórka)
Dżakarta
DżakartaFoto: Andreas H/Shutterstock.com

tuluza francja 1200.jpg
Tuluza - dlaczego warto tam studiować?

Gość Czwórki mieszkała w Dżakarcie, gdzie studiowała język indonezyjski. – Do wyboru były też inne kierunki, m.in. kultura Indonezji, czy tradycyjny taniec. Uczyłam się od podstaw, więc choć był to uniwersytet, zajęcia prowadzone były w trybie kursu językowego. Oddzielnymi przedmiotami było czytanie, pisanie czy poznawanie tamtejszych lokalnych instrumentów i muzyki - opowiadała Barbara Erling.  

Choć jak podkreślała gość Czwórki, jej tok nauczania był inny niż indonezyjskich studentów, tamtejsze szkolnictwo bardzo ją zaskoczyło. - Na uczelni nie można nosić klapków ani krótkich spodenek, koszulki powinny mieć kołnierzyk. Spódnice tylko długie, bluzki bez dekoltów - wymieniała. Opowiadała też o innych różnicach kulturowych, z którymi przyszło jej się mierzyć. - Spotkałam się m.in. z propozycjami matrymonialnymi.

ZOBACZ TAKŻE Wolontariat zagraniczny. Jak sobie tam poradzić? >>>

Barbara Erling ukończyła także szkołę w Amsterdamie, go którego przeniosła się niemal bezpośrednio z Dżakarty. W Czwórce  zdradziła, dlaczego był to dla niej "niezły szok" i co najbardziej zaskoczyło ją w duńskim szkolnictwie i tamtejszych obyczajach. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Adrianna Janiszewska

Gość: Barbara Erling (absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, była na rocznej wymianie w Indonezji)

Data emisji: 14.02.2020

Godzina emisji: 14.07

kd


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Czwórka idzie na studia" - tak było w Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 19:04
Dziennikarze Czwórki pojawili się na Kampusie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, by sprawdzić, czym żyje KUL i jak wygląda codzienność studentów tej uczelni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erasmus w Słowenii. Jak się tam studiuje?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 16:30
Słowenia urzeka pięknem: z jednej strony wysokie Alpy Julijskie, z drugiej dostęp do Morza Adriatyckiego. A jak się tam studiuje? 
rozwiń zwiń