Gotowanie dla potrzebujących i opiekunka dla dzieci medyka. Jak pomóc?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 22:15
W co można się obecnie zaangażować? Praca zarobkowa owszem, jest istotna, ale wiele akcji i inicjatyw nie mogłoby się wydarzyć, gdyby nie czas i chęci wolontariuszy.
Audio
  • "Korona Ci z głowy nie spadnie". Na pomoc rodzicom-medykom (Dajesz radę/Czwórka)
  • "Psychologowie dla społeczeństwa". Potrzeby są bardzo duże (Dajesz radę/Czwórka)
  • "Chęć niesienia pomocy była silniejsza, a produkty dostarczają mieszkańcy". Restauracja gotuje dla potrzebujących (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/New Africa

Masz mniej pracy? Pomóż medykom, którzy są rodzicami

Szczególnie widać to teraz, w dobie pandemii, gdy w wielu obszarach potrzebne są dodatkowe pary rąk do pracy. Jak zostać wolontariuszem? W co możemy obecnie się zaangażować? Jak to robić bezpiecznie? Jak nasza wspólna pasja może przydać się w obliczu pandemii?

Dzięki Aleksandrze Ejsmond i Katarzynie Kazakidis organizatorkom akcji "Korona Ci z głowy nie spadnie" medycy mogą znaleźć pomoc do opieki nad swoimi dziećmi. - Sama jestem mamą dwójki dzieci, które wychowuję sama. Do tej pory pomagali mi rodzice, ale w związku z epidemią, nie mogłam narażać ich na potencjalne niebezpieczeństwo - mówiła jedna z organizatorek - mówiła Katarzyna Kazakidis, pielęgniarka.

"Wolontariat pozwala nieco odczarować sytuację"

- Ja z kolei, jestem radcą prawnym. Kiedy zwróciła się do mnie o pomoc zaczęłam zastanawiać się nad bardziej kompleksowym wsparciem. "Korona Ci z głowy nie spadnie" to pomoc dla rodziców-medyków, którą świadczą osoby, które ze względu na pandemię mają mniej pracy i mogą pomóc innym - wyjaśniała Aleksandra Ejsmond. 

- Grupa zaczęła się rozrastać. Każdy z naszych wolontariuszy ma inne kompetencje, jedni zajmują się opieką, inni grafiką komputerową czy logistyką. Ta akcja pokazuje, że ludzie mają moc, chcemy sobie pomagać, chcemy działać - opowiadały.

Nieodpłatną pomoc w czasie pandemii świadczą także terapeuci. W rozmowie z Dominiką Klimek opowiadał o tym Marcin Grudzień, organizator inicjatywy "Psychologowie dla społeczeństwa". O gotowaniu dla potrzebujących opowiadała także Joanna Kądziela, założycielka restauracji "Roślina Cafe".

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Goście: Aleksandra Ejsmond, Katarzyna Kazakidis (organizatorki akcji "Korona Ci z głowy nie spadnie")

Data emisji: 2.04.2020

Godzina emisji: 14.07

ac/pj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Płatny wolontariat zagraniczny - hit czy kit?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 15:03
Praca wolontariacka to - z definicji - praca wykonywana m.in. bez wynagrodzenia. Jeśli jednak chcemy wyjechać za granicę i tam pracować, nawet nieodpłatnie, najprawdopodobniej sami będziemy musieli pokryć koszty takiej wyprawy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariusz zwierząt. Czy to zajęcie dla ciebie?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 14:30
- Wolontariusze zajmują się m.in. zbiórkami pieniędzy, organizacją eventów, czy promocją zwierząt do adopcji w sieci, co wiąże się z tworzeniem grafik komputerowych, filmów. Podejmują także interwencje, gdy zwierzakom dzieje się krzywda. Dlatego wolontariusz powinien być przede wszystkim odpowiedzialny, rzetelny i słowny - mówiła Anna Głażewska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieprzeciętni 2020. Co słychać u finalistów z poprzednich lat?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 10:00
Ruszył plebiscyt Nieprzeciętni 2020. Rozmawialiśmy z finalistami i laureatami poprzednich odsłon. - Dla mnie to tak naprawdę Plebiscyt multiplikacji dobra. Udział w tym wydarzeniu zmienił bardzo wiele w moim życiu - mówił w rozmowie z Czwórką Michał Brańka, zwycięzca z 2018 roku. 
rozwiń zwiń