Her Impact. O pozycji kobiet na rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 18:50
Her Impact to platforma społecznościowa, która powstała w odpowiedzi na globalny problem społeczny, jakim jest słaba pozycja kobiet na rynku pracy. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Antonio Guillem

Posłuchaj
13:34 CZWÓRKA Dajesz rade - 01 09 2021.mp3 Her Impact - jak działa i do czego dąży? (Dajesz radę/Czwórka) 
Posłuchaj
shutterstock_marzenia kobieta 1200.jpg
Matka, żona, bizneswomen. Zadbaj o wszystko i siebie

Platforma oferuje między innymi e-learning, inspiracje, wsparcie ekspertów oraz oferty pracy - idealnie sprawdza się dla młodych i ambitnych kobiet, które dopiero wchodzą na rynek pracy lub poszukują w nim miejsca dla siebie po urlopie macierzyńskim. - Mamy już zarejestrowanych 37 tysięcy dziewczyn, które wzajemnie się wspierają. Zarówno przy realizacji planów związanych z karierą, jak i marzeń - opowiadają założycielki Her Impact. 

Sprawdź także:

Dotychczas udało nam się zebrać kilka tysięcy CV od naszych użytkowniczek. Wszystkie trafiły do pracodawców i wszystkie zostały rozpatrzone Karolina Cwalina

Jak podkreślają Magda Linke-Koszek i Karolina Cwalina, platforma oferuje użytkowniczkom holistyczne rozwiązanie: wspierającą społeczność i ekspercką wiedzę, którą mentorzy przekazują w artykułach, e-bookach, podcastach oraz wideo. - Największy problem jest chyba z brakiem pewności siebie, a przecież my, kobiety, jesteśmy wielofunkcyjne, wielozadaniowe i mamy różne talenty - opowiadają rozmówczynie Marty Hoppe. - Wystarczy, że przełamiemy tę barierę. To pierwszy, ale bardzo ważny krok, który musimy zrobić, wchodząc na rynek pracy - podsumowują. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Goście: Magda Linke-Koszek, Karolina Cwalina (Her Impact)

Data emisji: 01.09.2021

Godzina emisji: 14.08

kul


Czytaj także

Rynek pracy w "popandemicznej" przyszłości. Empatia i twarde kompetencje będą się liczyć

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 11:13
Wiele czynników wpływa na rynek pracy i jego zmiany. Pandemia jest tylko jednym z nich. Cały czas rozwijają się nowe technologie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bohaterki gór. Góralki w służbie Polski

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 14:47
Góry kryją wiele tajemnic - to truizm. Naukowcy, badacze, historycy powoli odkrywają wiele z nich. Góry kryją też mroczne wojenne historie, których bohaterkami są kobiety. Helena Marusarz i jej siostry, Józefina Mikowa czy Katarzyna Filipek, to tylko niektóre z nich. 
rozwiń zwiń