Tanie podróżowanie. Na własną rękę czy z biurem podróży?

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 17:17
Podróżowanie poza sezonem jest korzystne finansowo. Pamiątki, noclegi, zakupy - wszystko jest tańsze. Dokąd szczególnie warto się wybrać?
Audio
  • Podróżowanie po sezonie planuj z głową. Poluj na tanie bilety, wybieraj wśród wielu kierunków (Dajesz radę/Czwórka)
Które z europejskich lotnisk mogłoby posłużyć na wzór dla CPK?
Które z europejskich lotnisk mogłoby posłużyć na wzór dla CPK?Foto: JESHOOTScom/Pixabay

- Ceny są niższe, bo chętnych na podróżowanie poza sezonem jest mniej. Musimy przemyśleć, czy w miejscu, które wybieramy na kierunek naszej podróży, faktycznie skończył się sezon. Dla przykładu, w popularnej Azji Południowo-Wschodniej dopiero się zaczyna - mówiła Marzena Filipczak, podróżniczka i autorka książek podróżniczych.

Dokąd faktycznie opłaca się wyjechać, kiedy w Polsce kończy się lato? - Wszystko zależy od tego, co lubimy. Dobre do zwiedzania temperatury o tej porze roku znajdziemy w krajach basenu Morza Śródziemnego i na Bliskim Wschodzie. I taką podróż da się zorganizować niskim kosztem - przekonywała. 

Jak to znaleźć najlepszą "powakacyjną" ofertę? Gdzie szukać korzystnych ofert? Czy da się zorganizować międzykontynentalny wyjazd ze studenckim budżetem i czy można zaoszczędzić na wizie? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Marzena Filipczak (podróżniczka, autorka książek podróżniczych)

Data emisji: 21.09.2018

Godzina emisji: 14.15

ac/pg

Czytaj także

Lubelszczyzna czy Góry Świętokrzyskie? Dokąd wybrać się jesienią?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 12:38
W audycji "Hotspot" zabieramy słuchaczy Czwórki w ciekawe i rzadko odwiedzane regiony Polski. Tym razem wraz z przedstawicielem Towarzystwa Turystów, Przyrodników i Krajoznawców odwiedziliśmy m.in. Lubelszczyznę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rowerem w Polskę i w świat. Dokąd się wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 18:58
- Jeśli chcemy się wybrać całą rodziną, wraz z dziećmi, polecam Dolinę Baryczy, nieopodal Wrocławia. Podlasie jest również bardzo różnorodne z mnóstwem atrakcji - opowiadała Agnieszka Jędrzejak z Rowelove.
rozwiń zwiń