Co ubezpieczają narciarze? Nogi czy narty?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 14:32
- Nie podpisujmy umów ubezpieczeniowych, których nie rozumiemy. Jeśli instnieje potrzeba, spotkajmy się z doradcą, sprawdźmy dostępne oferty, poprozmawiajmy ze znajomymi. Podejmijmy tę decyzję na spokojnie - mówiła Dominika Nawrocka, autorka bloga i książki "Kobieta i Pieniądze".
Audio
  • Zdrowotne, OC, NNW... jaki rodzaj ubezpieczenia wybrać? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Andrey Yurlov

- Razem z ubezpieczeniem kupujemy święty spokój. Warto pomyśleć również o ubezpieczeniu OC, które zabezpiecza nas, gdybyśmy to my, byli odpowiedzialni za wypadek drugiej osoby. Przydaje się to np. na stoku narciarskim, na którym narażeni jesteśmy na wiele niebezpiecznych sytuacji. Powinniśmy o tym pomyśleć wyjeżdżając za granicę, gdzie koszty leczenia są dużo wyższe.

Ekspertka radziła, by - zanim wyruszymy na zimowy urlop dokładnie przejrzeć warunki naszego ubezpieczenia. - Większość z nas posiada bardzo ogólne pojęcie na temat tego, co zawierają te umowy. Zanim wyjedziemy na ferie, jeszcze raz je przeczytajmy. Może się okazać, że będziemy musieli zmienić pakiet, z którego aktualnie korzystamy - mówiła.

Na jaką ofertę ubezpieczenia powinniśmy się zdecydować wyjeżdżając na ferie zimowe? Co powinien ubezpieczyć narciarz, a co snoboardzista? Co obejmuje ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: Dominika Nawrocka, autorka bloga i książki "Kobieta i Pieniądze".

Data emisji: 22.01.2019

Godzina emisji: 14.08


Czytaj także

Dekalog narciarza. Jak zachować bezpieczeństwo na stoku?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 15:33
Na stoku ostrożności nigdy za wiele. Źle dobrany sprzęt i brak zabezpieczeń mogą spowodować, że zwykła zabawa na nartach albo na snowboardzie skończy się w szpitalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka rozpoczęła ferie na Czarnym Groniu

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 13:00
- Mamy ponad metr śniegu, ale to chyba nie wszystko, bo natura ciągle nas darzy świeżym puchem. Ratrakujemy dwa razy dziennie, więc narciarze mają "sztruksik" - mówi Tomasz Andrejko prezes Stacji Narciarskiej "Czarny Groń", gdzie Czwórka rozpoczęła ferie zimowe. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trener narciarstwa: to buty są naszym sterem na stoku

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 15:00
Wbrew stereotypowi odpowiednie buty są ważniejsze niż… narty. I choć z nazwy wynika, że jeździmy "na nartach" to warto wiedzieć, że najważniejszym elementem sprzętu narciarskiego są buty.
rozwiń zwiń