X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Plakat teatralny. Historia jednoarkuszowego ogłoszenia

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 12:40
Tym razem zajmiemy się plastycznie zakomponowanym ogłoszenie o wydarzeniu teatralnym umieszczanym w przestrzeni publicznej.
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/dom. publiczna/PIRO4D

Plakat teatralny drukowany jest w dużym formacie, przeważnie B1 (100 cm x 70 cm). Podobnie jak afisz, pełni funkcję informacyjno-reklamową, ale ogranicza tekst do minimum, skupiając się na wizualnej atrakcyjności przekazu. Jest jedną z najciekawszych dziedzin grafiki użytkowej w Polsce.

W Polsce pierwszy znany plakat teatralny wydrukowano z okazji otwarcia po przebudowie Teatru Wielkiego (1891) - przedstawiał on kompozycję portretów aktorów autorstwa Ludwika Nawojewskiego. Jednak za pierwszy nowoczesny artystyczny plakat teatralny uznaje się zapowiedź odczytu Stanisława Przybyszewskiego połączonego z przedstawieniem "Wnętrza" Maurice’a Maeterlincka w Teatrze Miejskim w Krakowie, zaprojektowaną przez Stanisława Wyspiańskiego (1898).

W audycji odwiedzimy też Slot Art Festival.

***

Na audycję "W to mi graj" w sobotę (13.07) w godzinach od 12.05 do 13.00 zaprasza Michał Piwowarek.

kul/pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka spektakl
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Stowarzyszenie Umarłych Poetów". Spektakl, który dodaje skrzydeł?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 15:20
- W "Stowarzyszeniu Umarłych Poetów" stworzyliśmy szkołę marzeń i próbowaliśmy pokazać, jak ważna jest obecność mentora w życiu młodych ludzi epoki Instagrama i Facebooka - mówią aktorzy Radomir Rospondek i Maciej Musiałowski .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Duda-Gracz: nasz świat roi się od Hamletów

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 16:00
- Nie znoszę Hamleta za to, że jest egoistą i skupioną na sobie miernotą. Jednak uczyniłam go bohaterem najnowszej realizacji, bo taki Hamlet jest diagnozą naszych czasów - mówi Agata Duda-Gracz, reżyserka spektaklu "Ja jestem Hamlet".
rozwiń zwiń