X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekoiści. Śląskie ekoświęta - bardziej być niż mieć

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 13:59
Odwiedzając Katowice, Czwórkowi dziennikarze przekonali się, że Katowice ekologią stoją. "Katowice bez plastiku", "Święta bez śmieci" czy "Śląski Paśnik" to tylko niektóre z inicjatyw mieszkańców. 
Audio
  • Ekologiczne akcje katowiczan (Stacja kultura- Ekoiści/Czwórka)
Karina Terzoni
Karina TerzoniFoto: Czwórka/Mateusz Kulik

EKOiści w Katowicach 1200x500.jpg
EKOiści". Ekologiczna akcja Czwórki - tym razem w Katowicach!

- W Katowicach mocno działamy grupą różnych stowarzyszeń i wraz z Fundacją Faza - mówi Dominika Bogucka, aktywistka. - Wspólnie postanowiliśmy trochę uratować święta. Wymyśliliśmy poradnik w formie ulotki, która też jest kartką świąteczną - dodaje.

Żywa, poświąteczna choinka może być piękny prezentem dla naszej planety Dominika Bogucka

Dominika Bogucka i Ewa Kubiak przekonują, że wcale nie namawiają do rezygnacji z magii świąt. Podkreślają, że same ją uwielbiają. Goście Kariny Terzoni marzą, by trochę zmienić podejście do świąt, a nawet pewnym kwestiom poświęcić więcej uwagi. - Taką kwestią jest choinka. W naszym poradniku zachęcamy do zakupu drzewka naturalnego, żywego - mówią. - Trzeba je kupić w odpowiedzialny sposób: najlepiej w sklepie ogrodniczym, a nie w supermarkecie, i sprawdzając, czy posiada certyfikaty - dodają. 

Na Czwórkowej antenie Dominika i Ewa dzielą się doskonałymi pomysłami na świąteczne prezenty, które można zrobić samemu lub te, w których obdarowywanemu daje się wspólny czas. Zdradzają też, co po świętach można zrobić z jedzeniem, które po nich zostało. Posłuchaj rozmowy z gośćmi Kariny Terzoni. 


Dominika Bogucka i Ewa Kubiak fot. Mateusz Kulik Dominika Bogucka i Ewa Kubiak fot. Mateusz Kulik

Prowadząca audycję podkreśla, że statystyczny Polak wyrzuca do kosza 52 kilogramy żywności rocznie. Magda Niwińska z Paśnika Śląskiego w "Ekoistach" opowiada jak przeciwstawić się temu trendowi, czym jest i jak działa na Śląsku wspomniany Paśnik. 

Czwórkową audycję wyjazdową w Rondzie Sztuki w Katowicach odwiedzili również Paweł Szejbel i Joanna Zdzienicka, artyści, autorzy pracowni Sezonowej. Jak łączą ekologię ze sztuką? Jak edukują najmłodszych? I jakie warsztaty przygotowali dla Czwórki? Zapraszamy do wysłuchania pierwszej godziny audycji "Stacja Kultura-Ekoiści". 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura-Ekoiści

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Dominika Bogucka (lokalna aktywistka, właścicielka sklepu eko i inicjatorka hasła "Katowice bez plastiku"), Ewa Kubiak (grupa BEZ), Magda Niwińska (Paśnik Śląski), Paweł Szejbel i Joanna Zdzienicka (autorzy pracowni Sezonowej) 

Data emisji: 11.12.2019

Godzina emisji: 10.07

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"EKOiści". Jak nie marnować żywności?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 13:52
- Jestem ambasadorką hasła, że najlepiej jest "gotować ze światła w lodówce". Bo najbardziej kreatywne potrawy wychodzą tylko z dwóch składników - mówiła Sylwia Majcher. O tym, jak świadomie minimalizować produkcję śmieci, jak planować zakupy i nie marnować żywności - rozmawialiśmy w pierwszej odsłonie "EKOistów". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń