Studenci pomagają zwierzętom. Trwa akcja Zimowa Wałówka

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2023 16:10
Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW zachęcają do udziału w Zimowej Wałówce. Chodzi o to, by pomóc zwierzętom.
Pies i kot żyją z ludźmi od wieków
Pies i kot żyją z ludźmi od wiekówFoto: shutterstock/Gladskikh Tatiana.

Doskonale wiemy, że studiowanie to nie tylko nauka, wykłady, kolokwia i egzaminy. Studenci włączają się w wiele różnorodnych akcji kulturalnych, charytatywnych, wyjazdowych. Tym razem Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW zapraszają do akcji Zimowa Wałówka. Jej celem jest pomoc zwierzętom, szczególnie tym, które nie mogą liczyć na ciepły, domowy kąt. 


Potrzebne produkty dla psów i kotów

Pozornie akcja Zimowa Wałówka niczym nie różni się od licznych popularnych zbiórek, które znajdujemy w sieci. Można do niej dołączyć, przekazując puszki z jedzeniem dla zwierząt, suchą karmę, chrupki czy preparaty przeciwko kleszczom. - Ważne jest, żeby produkty były pełnowartościowe, nie zawierały konserwantów i barwników - mówi Matylda Wojnarowska, wolontariuszka. - Zbieramy produkty dla psów i kotów, a na naszej stronie znajduje się lista produktów, jakie można przynosić. Warto też podpytać o poradę w sklepie zoologicznym. W razie wątpliwości można zadzwonić do fundacji.


Pomoc z walorem edukacyjnym

Zimowa Wałówka to jednak nie tylko zbiórka. - To już dziewiąta odsłona akcji. Zależy nam, żeby oprócz elementu zbiórki miała ona także walor edukacyjny - tłumaczy Miriam Kołak-Pleśniak z Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu. - Odbywają się więc warsztaty i spotkania edukacyjne, podczas których uczestnicy wspólnie tworzą zabawki dla zwierząt, budują domki dla kotów czy zdobywają wiedzę na temat opieki nad czworonogami i adopcji zwierzaków.  

Źr. Facebook/Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW

Fundacja i schroniska przyjmą każdą ilość karmy. Akcja Zimowa Wałówka w tym roku potrwa do 20 lutego. Produkty można przynosić do Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu, a także punktów wskazanych na ich stronie. 

 

Posłuchaj
13:10 Czwórka/Strefa studenta - Akcja Zimowa Wałówka - 10.01.2023.mp3 W audycji mówimy o Zimowej Wałówce - akcji Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu UW (Strefa studenta/Czwórka)

 

Sprawdź także:


***

Tytuł audycji: Strefa studenta

Prowadzi: Weronika Puszkar 

Goście: Miriam Kołak-Pleśniak (Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu), Matylda Wojnarowska (wolontariuszka)

Data emisji: 10.01.2023

Godz. emisji: 14.15

aw/pj/kor


Czytaj także

Wolontariusz zwierząt. Czy to zajęcie dla ciebie?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 14:30
- Wolontariusze zajmują się m.in. zbiórkami pieniędzy, organizacją eventów, czy promocją zwierząt do adopcji w sieci, co wiąże się z tworzeniem grafik komputerowych, filmów. Podejmują także interwencje, gdy zwierzakom dzieje się krzywda. Dlatego wolontariusz powinien być przede wszystkim odpowiedzialny, rzetelny i słowny - mówiła Anna Głażewska. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Akcja Karmnik - to nie tylko dokarmianie ptaków

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2023 19:36
Zimą dokarmiamy ptaki, aby łatwiej było im przetrwać czas mniejszej dostępności pożywienia. - Co prawda temperatury ostatnio zaskakują, i jest ciepło jak na tę porę roku, jednak my działamy zgodnie z teorią, że dokarmianie trwa przez całą zimę - mówi w Czwórce Jan Rabczyński z Sekcji Ornitologicznej KNL SGGW. - Przy okazji prowadzimy badania.
rozwiń zwiń