Dominika Płonka zapowiada debiutancką płytę. Jaka będzie "Dominika Daniela"? [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2024 17:40
"Dominika Daniela" to tytuł debiutanckiej płyty Dominiki Płonki. Album ukaże się 20 września 2024 roku. - Zakochałam się i przez chwilę myślałam, że nie będę już w stanie pisać smutnych piosenek. Mam w zanadrzu kilka wesołych love songów, ale to nie wszystko - zapowiada artystka.
Dominika Płonka i Ula Kaczyńska w studiu Czwórki.
Dominika Płonka i Ula Kaczyńska w studiu Czwórki.Foto: Martyna Ogonek/Czwórka
  • Dominika Płonka należy do grona najciekawszych polskich wokalistek i songwriterek.
  • Ma na swoim koncie minialbum "DD EP" i właśnie kończy pracę nad debiutancką płytą.
  • Album będzie zatytułowany "Dominika Daniela".
  • W Czwórce artystka zdradza szczegóły tego wydawnictwa.

Jaka będzie debiutancka płyta Dominiki Płonki?

- Płyta będzie długogrająca, ale nie będzie na niej 18 numerów, bo czasy nie są dobre dla takich wydawnictw. Kocham każdy swój utwór i każdemu utworowi chce dać przestrzeń, żeby dotarł do osób, do których powinien dotrzeć. Ale przy takim nawale muzyki trudno jest wciągnąć się w jedną płytę, bo za chwilę wychodzi coś nowego - mówi Dominika Płonka. - I wokół tego współczesnego "nadmiaru" zbudowałam narrację mojego debiutanckiego albumu.

- Przy czym debiutantką jestem już od trzech lat, tylko że najpierw wydawałam single. Były dobrze odbierane, ludzie cieszyli się, więc przez długi czas nie myślałam nawet o EP-ce. Zrobiłam ją ostatkiem sił ze świadomością, że może nikt nie będzie chciał jej posłuchać w całości. Tymczasem premiera „DD EP” pokazała mi, jaką to wydawnictwo ma siłę - dodaje rozmówczyni Uli Kaczyńskiej.   

"Zakochałam się, ale bałam się, że to tekstowo nie przejdzie"

Album "Dominika Daniela" ukaże się niewiele ponad rok po premierze wydawnictwa "DD EP". - Najważniejsze w ciągu tych 12 miesięcy było to, że się zakochałam i jestem w szczęśliwym i dojrzałym związku - przyznaje Dominika Płonka.

Posłuchaj
26:06 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - plonka 18.04.2024.mp3 Dominika Płonka zdradza szczegóły debiutanckiej płyty "Dominika Daniela" (Muzyczny Lunch/Czwórka)

- Dotychczas robiłam numery o złamanym sercu i o emocjach, które mną miotały. W jednym z utworów, które znajdą się na płycie, jest taki wers "fajnie, że jesteśmy razem, ale bałam się, że to tekstowo nie przejdzie". Moją obawą związaną z byciem w szczęśliwej relacji było to, że mój chłopak nie będzie mnie wystarczająco bodźcował, żebym pisała smutne piosenki. Ale doszłam do wniosku, że jakoś sobie z tym poradzimy. Napisałam kilka popowych, wesołych love songów, co do tej pory jeszcze mi się nie zdarzyło - śmieje się gościni Czwórki. Nowy album artystki zapowiada utwór "nie mam czasu na sb".

Dominika Płonka - nie mam czasu na sb (Official Video) | Dominika Płonka

Feat. Dominika Płonka

Artystka chętnie współpracuje z innymi artystkami i artystami - utwór "Magma" nagrała razem z Rosalie. i Chloe Martini, zaśpiewała też w dwóch numerach DJ Blika. 

Dominika Płonka: zakochałam się, ale bałam się, że to tekstowo nie przejdzie/Czwórka

- Lubię elektroniczne brzmienia i dzięki Blikowi wróciłam do samych początków, kiedy dogrywałam się do projektu mojego brata, Dafeat. Tylko że tamte utwory były w języku angielskim, a teraz śpiewam po polsku, próbując zachować lekkość tekstu, żeby pasowała do klubowej estetyki. To był challenge, ale chyba się nam udał - opowiada.

Dogrywki dla raperów

Zanim ukaże się długogrająca płyta Dominiki Płonki, będziemy mogli usłyszeć jej głos jeszcze w kilku premierowych numerach. - Różnie to bywa z różnymi wydawnictwami. Nagle okazało się, że każdy raper, któremu się dograłam, wydaje właśnie coś wiosną albo latem. Jeśli będziecie mnie widzieć na swoich playlistach co piątek, to, proszę, nie zdziwcie się - dodaje artystka.   

Dominika Płonka - koncert w Czwórce | Czwórka

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Dominika Płonka

Data emisji: 18.04.2023

Godzina emisji: 13.15

kul/wmkor

Czytaj także

"Mięthlik" w głowach i na płycie. Skip o nowym albumie Mięthy

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2023 21:00
- Zaczepiamy sporo podgatunków, eksperymentujemy z różnymi brzmieniami i poruszamy tematy, które nas interesują. Album "Mięthlik" nie będzie nudny, nawet dla kogoś, kto słucha dużo muzyki - mówi Skip o nowej płycie Mięthy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Saska Butik". Holak o nowej płycie z piosenkami

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2024 16:11
Mateusz Holak debiutował w zespole Kumka Olik, współtworzy Małe Miasta, występuje w zespole Węże i właśnie wydał nowy solowy album… z piosenkami. "Saska Butik" to album osadzony w miejskiej tkance. 
rozwiń zwiń