Zwyczajna - niezwyczajna kostka do gry (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2012 10:50
Nazywa się DICE+ i została tak pomyślana, by połączyć wirtualną rzeczywistość ze światem tradycyjnej rozrywki. Pomysłodawcy pierwszej na świecie kostki do planszówek elektronicznych byli gośćmi "Czwartego wymiaru".
Audio
  • Niezwykła kostka do elektronicznych gier planszowych

DICE+ jest uruchamiana za pomocą gestu, wystarczy nią rzucić, by włączyć się do wirtualnej rozgrywki. Swymi rozmiarami przypomina tradycyjną kostkę, poza tym umożliwia zabawę sekwencjami kolorystycznymi, a akcelerometr i czujnik zbliżeniowy pozwalają na wprowadzenie do gry elementów zręcznościowych. Zastosowane w kostce diody LED umożliwiają unikatowe wyświetlanie cyfr na ścianach.

Na pomysł stworzenia kostki do planszówek elekronicznych wpadli Patryk Strzelewicz i Michał Bąk. Obaj liczą, że DICE+ już wkrótce stanie się hitem ogólnoświatowym. - W czerwcu wybieramy się na największe targi elektroniki w USA. To odpowiednie miejsce by zorganizować światową premierę naszej kostki. Do naszej dyspozycji będzie stoisko o powierzchni 100 metrów kwadratowych, na którym umieścimy setki egzemplarzy DICE+. Będziemy tam jedynymi producentami elektroniki z Polski - mówili goście Kuby Marcinowicza.

By zobaczyć jak działa kostka DICE+ kliknij w ikonkę filmu! Cała audycja dostępna jest również w formie audio.

rk/pg

Zobacz więcej na temat: POLSKA led Kuba USA

Czytaj także

Odkrywamy korzenie cywilizacji w CNK

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2012 16:00
Reporterzy Czwórki sprawdzali, jak zbudować most nie używając gwoździ i zamienić człowieka w instrument muzyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konsumeryzacja IT, czyli pracuj na własnym sprzęcie

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 10:50
To nowe wyrażenie, które wchodzi szturmem do naszego życia i zyskuje coraz większy poklask zarówno wśród pracodawców jak pracowników. O plusach i minusach konsumeryzacji opowiadał Jarosław Samonek z firmy Trend Micro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tworzenie sztucznej inteligencji: o czym komputery nie mają "pojęcia"?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2012 15:00
"Pojęcie", to określenie abstrakcyjnego, myślowego odpowiednika przedmiotu. Z jednej strony ma ono charakter dźwiękowy, z drugiej zaś graficzny, np pismo.
rozwiń zwiń