"Pulp Fiction" - naleśniki na miarę Oscara

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 12:15
Quentin Tarantino przyznaje, że wiedzę o kinie zdobył pracując w wypożyczalni kaset wideo. Skąd jednak czerpał kulinarne inspiracje do swoich filmów?
Audio
  • Kuchnia filmowa: przepis na naleśniki z "Pulp Fiction" (Czwórka/Stacja Kultura)
kadr z filmu Pulp Fiction, reż. Quentin Tarantino
kadr z filmu "Pulp Fiction", reż. Quentin TarantinoFoto: mat. prasowe

Frytki z majonezem, cheeseburger i milkshake odgrywają w "Pulp Fiction" niebagatalną rolę. Są równie ważne, jak bohaterowie filmu, który wpłyną na rozwój współczesnej kinematografii.

Dla bohaterów Tarantino bardziej bulwersujące od rozbryzgującej się krwi i trupa, który ściele się gęsto, jest to, że ktoś do frytek dodaje majonez. W "Pulp Fiction" płatni mordercy nie tylko efektownie zabijają, ale toczą także interesujące dyskusje na temat religii i kulinariów.

W jednej ze scen na talerzu Vince'a Vegi (w tej roli John Travolta) lądują bekon oraz naleśniki polane syropem klonowym.

- Do zrobienia amerykańskich naleśników potrzebne nam będą: maślanka, masło, jajka, mąka i odrobina cukru - wymienia Piotrek Śliwa, ekspert od pancake'ów. - I koniecznie trzeba pamiętać o proszku do pieczenia. Wystarczy odrobina, żeby nasze pancake były tak puszyste, jak u Tarantino.

Oprócz mody na frytki z majonezem, cheeseburgery z Big Kahuna Burger i naleśniki, po premierze filmu bardzo wzrósł popyt na lakier do paznokci, jakiego używała Uma Thurman. Był w nowym odcieniu czerni o nazwie Rouge Noir. W domu towarowym Bloomingdales w Nowym Jorku na listę oczekujących wpisało się 1000 osób.

(kul / ac)

Zobacz więcej na temat: Czwórka kino kulinaria

Czytaj także

Mężczyźni kochają burgery. A co ze zdrowiem?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 19:00
Jest mecz, jest impreza - cieszą się panowie. I zasiadają do stołu zastawionego chipsami, piwem oraz pizzą. Jeden wieczór spędzony w męskim gronie może mieć wartość nawet 4000 kalorii. A co ze zdrowym odżywianiem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kino młodzieżowe - szkoła jako pole walki

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 09:00
Bohaterowie filmów dla młodzieży mają w sobie coś z herosów, bo żeby przetrwać okres dojrzewania przydaje się supermoc. Czy dotyczy to również postaci stworzonych przez Annę Kazejak w "Obietnicy"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagroda im. Cybulskiego - dla młodych i wybitnie utalentowanych aktorów

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 10:30
Młodzi aktorzy, którzy wyróżniają się wybitną indywidualnością, co roku stają w szranki, żeby powalczyć o wyjątkowe wyróżnienie - Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. W gronie nominowanych za dokonania w 2013 roku znaleźli się m. in. Dawid Ogrodnik i Piotr Głowacki.
rozwiń zwiń