Kulinarne vlogi powstają z pasji do gotowania

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 18:20
W internecie kulinarne vlogi zdobywają coraz większą popularność. Świadczy o tym, między innymi rosnąca ilość ich subskrybentów.
Audio
  • Kulinarne vlogi cieszą się w internecie coraz większą popularnością (Czwórka/Stacja Kultura)
  • Rozmowa z Robertem Harną z Warszawskiej Akademii Kulinarnej o kulinarnych gustach Polaków (Czwórka/4 do 4)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Założycielka popularnej strony kulinarnej Kotlet.tv, Paulina mówi, że pomysł na vloga zrodził się z pasji. Znajomi pytali się jej, jak ugotowała dania, które przynosiła na ich wspólne spotkania. Wygodnym dla kucharki było umieszczanie przepisów w internecie. Dzięki temu nie trzeba każdemu z osobna podawać instrukcji przyrządzania potraw. Wtedy wraz z mężem założyła bloga.

Czytaj także: Jedzenie w muzycznej odsłonie<<<

Okazuje się, że internauci utożsamiają się z vlogerami i ufają im bardziej niż postaciom z telewizji.

- Internauci widzą, że skoro ja mogę coś ugotować, to przekonują się, jakie to proste. Zachęca ich to do własnego działania. Dużo prawdy jest w tym, że widzowie czują więź ze mną. Dzięki blogowi mam z nimi interakcję. Mogą do mnie napisać wiadomość związaną z przepisami, a ja im odpiszę - wyjaśnia Paulina.

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału Kamila Jasieńskiego z audycji "Stacja Kultura".

Ponadto w audycji "4 do 4" gościliśmy Roberta Harnę z Warszawskiej Akademii Kulinarnej, z którym rozmawialiśmy o tym, co Polakom smakuje najbardziej. Kucharz opowiadał także, jak z czasem zmieniają się nasze kulinarne gusta oraz mówił o kuchennych trendach. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

bc/kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka internet kulinaria

Czytaj także

GlamPaula: internet daje mi swobodę

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 12:00
Paula Perczyńska jest twórczynią kanału modowego na Youtubie "GlamPaulaTV". Jej konto obserwuje 32 tysiące subskrybentów. Jak sama twierdzi, czasem są dni, kiedy nagrywa prawie wszystko i dzieli się tym ze swoimi widzami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak skutecznie uwodzić? "Kobiety uwielbiają mężczyzn z planem"

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 20:00
Podobno coraz trudniej poznawać nam swoich przyszłych partnerów. Stąd od lat dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju portale randkowe. Dlaczego mamy tak duże problemy z poznaniem swojej drugiej połowy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jessica Mercedes: nie chciałam nudnej pracy

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 13:22
Jest jedną z najpopularniejszych w Polsce blogerek modowych, a jej wskazówkami inspirują się tysiące młodych dziewczyn. Jessica Mercedes to najlepszy przykład, że warto w życiu podążać za pasją.
rozwiń zwiń