X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

American Film Festival - wszystkie smaki amerykańskiego kina

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 11:15
We Wrocławiu rozpoczyna się American Film Festival. To już piąta edycja tej imprezy, której założeniem jest prezentowanie tego, co najciekawsze w niezależnym, offowym kinie zza wielkiej wody.
Audio
  • Piąta edycja wrocławskiego festiwalu American Film Festival potrwa od 21 do 26 października (Czwórka/Stacja Kultura)
Johnnyego Deppa można będzie zobaczyć w filmie Szczęściarze (Lucky Me)
Johnny'ego Deppa można będzie zobaczyć w filmie "Szczęściarze" ("Lucky Me")Foto: EPA/MICHAEL NELSON

Marcin Pieńkowski ze stowarzyszenia Nowe Horyzonty przekonuje, że warto się na niego wybrać pomimo tego, iż filmów ze Stanów Zjednoczonych mamy w kinach na co dzień prawdziwe zatrzęsienie. - My jednak pokazujemy takie produkcje, których później w większości wypadków nie będzie w regularnej dystrybucji. Stawiamy na kino niezależne z całej Ameryki, a nie tylko supeprodukcje spod znaku Hollywood i wielkich gwiazd - powiedział gość "Stacji Kultura".
Praca nad selekcją filmów trwa wiele miesięcy. Organizatorom zależy na tym, aby ukazać różnorodność amerykańskiej sceny filmowej, wskazać młode talenty, na które warto zwrócić uwagę. - Podstawę stanowi to, co pokazywane jest na największych tamtejszych festiwalach: w Sundance, Tribece i Austin w Teksasie. Te cykliczne wydarzenia są dla nas źródłem - sprecyzował Pieńkowski.
PRZECZYTAJ: Brando i Dean - oni zrewolucjonizowali amerykańskie aktorstwo

Logo
Logo American Film Festival/mat. pras.

Okazuje się, że postawienie na produkcje niezależne, często niskobudżetowe, wcale nie znaczy, że nie zobaczymy w nich gwiazd z pierwszych stron gazet. Bardzo często osoby te wręcz garną się do kina niezależnego. - W filmie "Lucky Them" ("Szczęściarze"), który wyreżyserowała Megan Griffiths, zobaczymy Toni Collette i Johnny'ego Deppa. Susan Sarandon zobaczymy w roli nauczycielki tenisa stołowego w "Pingpongowym lecie". To tylko kilka przykładów z brzegu - wyliczył gość Czwórki.
Festiwal odbędzie się rozpocznie się 21 października i potrwa 5 dni. Więcej o programie imprezy, wydarzeniach specjalnycyh towarzyszących mu i szczególnie ciekawych filmach - w nagraniu z audycji "Stacja Kultura" .
ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Patryk Vega: w "Służbach specjalnych" nie ma ani jednej sceny, która nie mogłaby się naprawdę zdarzyć

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 15:40
W "Pitbullu" sportretował środowisko policjantów. By nie zostać uznanym za "specjalistę od kina policyjnego", zaczął robić komedie. Teraz powraca ze "Służbami specjalnymi". - To obraz polskiego wywiadu we współczesnej Polsce, który działa na styku polityki, mediów, biznesu i świata przestępczego - mówi Patryk Vega, gość "Stacji Kultura".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Smarzowski rozpoczął pracę nad "Wołyniem"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 13:30
W lubelskim skansenie rozpoczęły się zdjęcia do filmu "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego. Na premierę poczekamy zapewne do wiosny 2016 roku, ale już dziś w ciemno można obstawiać, że będzie to ogromne wydarzenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film "Mama" Xaviera Dolana wchodzi do kin

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 14:20
W piątek 17 październik do polskich kin trafi film "Mama" Xaviera Dolana. Kanadyjska produkcja została bardzo dobrze przyjęta przez międzynarodowych krytyków, zdobywając m.in. nagrodę na festiwalu w Cannes.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jeziorak" okiem Jowity Budnik

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 18:50
Jowita Budnik, aktorka, grająca jedną z głównych ról w filmie "Jeziorak" w reżyserii Michała Otłowskiego, zagości w Czwórce w czwartkowe przedpołudnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józef Pawłowski: by się rozwijać, trzeba ryzykować i przekraczać granice

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2014 16:00
Choć ma dopiero 24 lata, mogliśmy już wielokrotnie zobaczyć go na dużym i małym ekranie, m.in. w filmie "Miasto 44". - Jan Komasa przekroczył w tym przypadku granice kina i za to jestem mu wdzięczny - mówi aktor.
rozwiń zwiń