Jakub Porada o tanich podróżach po Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 14:00
Spływ tratwą po polskiej Amazonce albo dancing nad morzem. Dziennikarz Jakub Porada udowadnia, że weekend w Polsce może być bardziej ekscytujący niż wakacje na Teneryfie.
Audio
  • Jakub Porada o swoim przewodniku pt. "Polska da radę" (Czwórka/Stacja Kultura)
Jakub Porada przekonuje, że wcale nie trzeba mieć dużego budżetu, by ciekawie spędzić wolny czas
Jakub Porada przekonuje, że wcale nie trzeba mieć dużego budżetu, by ciekawie spędzić wolny czasFoto: Czwórka

Jakub Porada przemierzył nasz kraj wzdłuż i wszerz, a efektem tej podróży jest książka "Polska da radę". Znajdziemy w niej dziesięć propozycji na tani weekendowy wyjazd.

- Jednym z ciekawszych miejsc jest Świnoujście. Niestety ceny noclegów są tam wysokie, dlatego ja w wieku 45 lat po raz pierwszy od lat 80. nocowałem pod namiotem. Nigdy wczesniej nie byłem też na dancingu - wspomina autor przewodnika.

Porada poleca również wyprawę do miejsca, które nazywa polską Amazonią. Tamtejsi mieszkańcy wypożyczają turystom tratwy i częstują kartaczami oraz kiszką ziemniaczaną. Przygotowują także tajemniczy napój, który nazywają Duchem Puszczy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Jakub Porada (dziennikarz telewizyjny, autor książki „Polska da radę”)

Data emisji: 16.04.2015

Godzina emisji: 10.00

mg/kul

Czytaj także

Jak tanio spędzić tydzień nad Bałtykiem? "To możliwe"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 10:00
Tygodniowy urlop nad polskim morzem nierzadko kosztuje tyle samo, co równie krótki "wypad" do Egiptu. Ceny w nadbałtyckich kurortach bywają tak wygórowane, że bywają już nawet obiektami żartów. Ale dla chcącego nic trudnego - nad Bałtykiem można znaleźć dobre i tanie hotele, bądź pensjonaty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mierzeja Wiślana - region pełen bursztynu i powojennych pamiątek

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2014 08:00
Mierzeja Wiślana to piaszczysty wał na południowo-wschodnim brzegu Zatoki Gdańskiej. Ma około 96 km długości i niecałe 2 km szerokości, a jej wysokość w niektórych miejscach sięga 30 m. - Moim zdaniem nigdzie w Polsce nie ma tak pięknych plaż, jak właśnie tam - mówi podróżnik Adam Gąsior.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieszczadzkie kolory jesieni - takich miejsc nie znacie...

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 10:00
Niezwykłe, barwne doliny i ciągnące się po sam horyzont szczyty Połonin. Ale też wodospady, żubry i "Park Gwiezdnego Nieba". Potrzebujesz naładować akumulatory przed zimą? Ruszaj w góry.
rozwiń zwiń