Polacy za granicą. "Potrafimy wszystko"

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2015 14:33
- Zaczynałam od robienia makijażu, stylizacji fryzur. Dopiero długo potem przyszedł czas, by robić to, co chcę - mówi Polka, mieszkająca w Londynie. I dodaje, że dziś już do ojczyzny nie planuje wrócić.
Audio
  • Jak młodzi Polacy radzą sobie zagranicą? Za czym tęsknią, a co sprawia, że nie chcą wracać do ojczyzny? (Czwórka/Reportaż w Czwórce)
Młodzi Polacy na emigracji w Wielkiej Brytanii tęsknią za ojczyzną, ale wracać nie chcą
Młodzi Polacy na emigracji w Wielkiej Brytanii tęsknią za ojczyzną, ale wracać nie chcąFoto: Glow Images/East News

- Tu czujemy się potrzebni, tu mamy co robić - mówią Polacy, mieszkający na Wyspach. Do Polski nie chcą wracać. - Kiedyś przyjechałam na święta i tym, co mnie uderzyło, był brak uśmiechu na ulicach. Wszyscy w Polsce są smutni.

W reportażu "Bilet w jedną stronę" Katarzyny Kornet padają jednak także wyznania o tym, czego Polakom na Wyspach brakuje. Nasi rodacy mówią o religijności, patriotyzmie, dojmującej tęsknocie za ojczyzną i tym, co z polskiej mentalności przydaje się na obczyźnie.

***

Tytuł reportażu: "Bilet w jedną stronę"

Autor reportażu: Katarzyna Kornet

Data emisji: 15.04.2015

Godzina emisji: 11.00

kd/kul

Czytaj także

Młodzi Polacy nadal uciekają z kraju za pracą

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2015 16:27
- Cały czas jesteśmy rezerwuarem taniej siły roboczej - mówiła w "Popołudniu z Jedynką" prof. Krystyna Iglicka-Okólska, wiceprezes Polski Razem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W poszukiwaniu szczęścia - emigracja zarobkowa

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2015 20:00
Mimo kryzysu ekonomicznego, który dotknął kraje Unii Europejskiej, Polacy wciąż masowo wyjeżdżają do pracy na Zachodzie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak działa genealogia XXI wieku?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015 11:00
Pani Agata zawsze chciała wykonać drzewo genealogiczne swojej rodziny. Jednak nie miała czasu, by jeździć do oddalonej od Warszawy parafii. Zaczęła szukać w sieci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pieczywo - podstawa jadłospisu wielu kultur

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2015 18:20
Gdzie można spróbować pieczywa z różnych zakątków naszego globu, np. z Azerbejdżanu, Armenii, Litwy, Turcji, Izraela? Na Festiwalu Chlebów Świata w Warszawie.
rozwiń zwiń