Polskie Radio
Section05
Marek Mądrzejewski

Co wynika z raportu podkomisji smoleńskiej?

Antoni Macierewicz przedstawił raport techniczny, opisujący wyniki badań podkomisji smoleńskiej w sprawie katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. W audycji o raporcie dyskutowali Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie" i Telewizji Republika, Mikołaj Wójcik z "Faktu" i Jarosław Guzy, ekspert do spraw międzynarodowych. 
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski katastrofa smoleńska raport mak Antoni Macierewicz Jarosław Guzy Mikołaj Wójcik Adrian Stankowski

Członkowie KRS apelują o zwołanie posiedzenia Rady

Członkowie Krajowej Rady Sądowniczej zwrócili się do Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego o zwołanie pierwszego posiedzenia rady w nowym składzie. Od 6 marca, kiedy to Sejm wybrał 15 nowych członków KRS prezes Małgorzata Gersodrf nie wyznaczyła terminu pierwszego posiedzenia. Bez niego Rada nie może formalnie zacząć działalności w nowym składzie.
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski POLSKA krs Małgorzata Gersdorf Sąd Najwyższy ustawa o ustroju sądów powszechnych

Zarobki polityków. Jak je kształtować?

W grudniu 2017 roku poseł PO Krzysztof Brejza zwrócił się z interpelacją w sprawie nagród przyznawanym członkom Rady Ministrów. W przygotowanej w lutym odpowiedzi wiceszef Kancelarii Premiera Paweł Szrot zamieścił tabelę z łącznymi kwotami nagród brutto dla poszczególnych ministrów w 2017 roku. Wynika z niej, że nagrody otrzymało 21 konstytucyjnych ministrów (od 65 100 zł rocznie do 82 100 zł), 12 ministrów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz była premier Beata Szydło (65 100 zł).
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski wynagrodzenia polityka płace rząd Jeremi Mordasewicz

Jak powinna być prowadzona polska polityka historyczna?

Od 2011 roku 1 marca obchodzimy, jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dziś weszła w życie znowelizowana ustawa o IPN. Do Izraela poleciała, z wiceszefem naszej dyplomacji Bartoszem Cichockim na czele, polska delegacja rządowa, by podjąć rozmowy celem załagodzenia kryzysu wyrosłego wskutek wspomnianej nowelizacji ustawy. Jak walczyć z zafałszowaniem naszej historii zarówno w kraju jak i za granicą? 
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski historia Polski polityka historyczna POLSKA